Naujienos apie COVID-19 poveikį Bažnyčiai (naujausios viršuje):
- Bažnyčios susirinkimai Lietuvoje vis dar laikinai sustabdyti iki atskiro pranešimo (Gegužės 29 d.)
- Prezidentas Raselas M. Nelsonas ragina likti atsargius, kol Bažnyčia vertina situaciją dėl COVID-19 (Gegužės 6 d.)
- Pastarųjų dienų šventieji dalyvauja pasauliniuose gelbėjimo nuo COVID-19 darbuose (balandžio 14 d.)
- Pranašas kviečia pasninkauti Didįjį penktadienį, kad būtume išvaduoti nuo COVID-19 (balandžio 5 d.)
- Pirmoji prezidentūra laikinai uždaro visas šventyklas (kovo 25 d.)
- Daugiau misionierių darbo pakeitimų (kovo 20 d.)
- Papildomi 2020 m. balandžio mėn. visuotinės konferencijos pakeitimai (kovo 19 d.)
- Informacija apie COVID-19 įtaką misionierių tarnybai (kovo 16 d.)
- Prezidento Nelsono vilties žinia COVID-19 įkarštyje
- Visame pasaulyje laikinai įvedami garbinimo šventyklose pakeitimai (kovo 13 d.)
- Laikinai stabdomi visi vieši Bažnyčios narių susibūrimai visame pasaulyje (kovo 12 d.)
- Laiškas apie apie COVID-19 poveikį gausiems narių susirinkimams (kovo 11 d.)
- Pranešimas apie COVID-19 poveikį 2020 m. balandžio visuotinei konferencijai (kovo 11 d.)
- Pranešimas apie COVID-19 poveikį misionierių mokymo centrams (kovo 11 d.)
- Bažnyčios švietimo sistemos (BŠS) nurodymai dėl seminarijos ir istituto (atnaujinta kovo 11d.): Kasdienės seminarijos ir Instituto programos turi vykti pagal vietinių bendruomenių sprendimus dėl susirinkimų. […] Jei pamokas klasėse būtina atšaukti, seminarijos ir instituto klasės gali apsvarstyti nuotolinio mokymosi galimybes. Dvasinių valandėlių ir diplomų įteikimo susirinkimai turi vykti pagal Krašto prezidentūros nurodymus.
Senesnės naujienos:
2020 m., kovo 27 d.
Bažnyčia paskelbė tokį pareiškimą:
Pastaruoju metu susirūpinimas dėl COVID-19 (koronaviruso) sulaukė daug visuomenės dėmesio ir smarkiai pakeitė keliones, žmonių bendravimą ir sveikatos apsaugos pareigūnų nurodymus, kaip reaguoti į kylančias grėsmes.
Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia atidžiai stebi šiuos pokyčius ir keliose srityse imasi priemonių, kad apsaugotų misionierius ir šie galėtų veiksmingai dirbti, sprendžia narių saugumo problemas ir planuoja artėjančius renginius. Šių priemonių imamasi laikantis patarimų ir nurodymų, paremtų įvairių šalių vyriausybių visuomenės sveikatos organizacijų patirtimi.
Misionieriškas darbas
Bažnyčia imasi priemonių sumažinti misionierių skaičių tose vietose, kur virusas kelia ypatingą susirūpinimą. Šios priemonės misijų prezidentams suteiks daugiau lankstumo užtikrinant, kad misionieriai galėtų veiksmingai dirbti ir būtų saugūs ir kad būtų pakankamai vietos misionieriams apgyvendinti, jeigu juos reikėtų perkelti iš miestų, kur yra didelis pavojus užsikrėsti.
Šios priemonės taikomos šioms misijoms:
- Kambodžos Pnompenio misija
- Japonijos Fukuokos misija
- Japonijos Kobės misija
- Japonijos Nagojos misija
- Japonijos Saporo misija
- Japonijos Tokijo Šiaurės misija
- Japonijos Tokijo Pietų misija
- Korėjos Busano misija
- Korėjos Seulo misija
- Korėjos Pietų Seulo misija
- Mongolijos Ulanbatoro misija
- Singapūro misija
- Tailando Bankoko misija
Kambodža, Korėja, Singapūras, Tailandas: Visiems būsimiems misionieriams, besiruošiantiems tarnauti šiose misijose arba iš jų atvykusiems, bus arba atidėta misijos pradžia arba duotas laikinas paskyrimas. Be to, visi šiuo metu tose misijose tarnaujantys misionieriai, kuriems artėja tarnybos pabaiga, namo grįš anksčiau. Visi vyresni misionieriai ir visi jauni misionieriai, sergantys lėtinėmis ligomis, taip pat grįš namo arba bus laikinai paskirti tarnauti savo gimtojoje šalyje. Kai kurie vyresni misionieriai misijoje toliau tarnaus nuotoliniu būdu.
Japonija: Visiems misionieriams, besiruošiantiems tarnauti Japonijoje, bus arba atidėta misijos pradžia arba duoti laikini paskyrimai.
Mongolija: Visi misionieriai, kurie nėra Mongolijos gyventojai, bus laikinai perkelti į kitą šalį. Tie, kuriems artėja misijos pabaiga, grįš namo anksčiau, o likusieji gaus naujus laikinus paskyrimus.
Kiekvienas misionierius, grįžęs namo, bus paprašytas 14 dienų savarankiškai izoliuotis, vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos ir Jungtinių Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centrų nurodymais.
Kad išliktų sveiki, misionieriai, kurie liks tose šalyse, imsis atsargumo priemonių, vengdami asmeninio bendravimo su kitais žmonėmis, įskaitant buvimą butuose kiek įmanoma ilgiau, mokymą telefonu ar pasitelkus kitas technologijas.
Kad būtų išvengta susirgimų, visiems misionieriams, nepriklausomai nuo to, kur jie tarnauja, buvo priminta laikytis pagrindinių profilaktikos taisyklių. Svarbu pažymėti, kad jauni misionieriai paprastai nelaikomi rizikos grupe, kuriai grėstų rimtos koronaviruso komplikacijos.
Šventyklos darbas
Rūpinantis tarnautojais ir lankytojais, kelios šventyklos buvo uždarytos. Daugybė šventyklų darbuotojų ir lankytojų priklauso vyresnio amžiaus grupei, kuriai labiau gresia koronaviruso komplikacijos. Tai buvo padaryta vadovaujantis vietinių visuomenės sveikatos institucijų rekomendacijomis. Laikinai uždarytos šios šventyklos:
- Taivano Taipėjaus šventykla
- Korėjos Seulo šventykla
- Japonijos Fukuokos šventykla
- Japonijos Saporo šventykla (anksčiau uždaryta renovacijai)
- Kinijos Honkongo šventykla
- Japonijos Tokijo šventykla
Pamaldos
Kai kuriuose regionuose kraštų prezidentūrų nurodymu buvo apriboti arba laikinai sustabdyti narių susirinkimai, įskaitant ir sekmadienines pamaldas. Tai padaryta šiose vietovėse:
- Honkonge
- Mongolijoje
- Korėjoje
- Japonijoje
Vienose vietose sekmadieninės pamaldos buvo sutrumpintos (palikus tik sakramento susirinkimą), kitose pamaldos buvo atšauktos. Tais atvejais, kai nariai negali susirinkti į pamaldas, sekdami vietos kunigijos vadovų nurodymais, jie mokosi, moko ir priima sakramentą šeimose.
Visuotinė konferencija
Neseniai paskelbtame pranešime visiems Bažnyčios nariams Pirmoji Prezidentūra pateikė naujus nurodymus dėl dalyvavimo visuotinėje konferencijoje.
Pagalbos teikimas
Nuo tada, kai Kinijai buvo dovanotos medicininės kaukės, apsauginiai akiniai ir chalatai, Bažnyčia sulaukė daugybės prašymų dėl panašios pagalbos. Šie prašymai yra vertinami ir nagrinėjami, nes Bažnyčia pajėgi teikti tokią pagalbą, tačiau mūsų galimybes aprūpinti tais produktais riboja pasaulinė tokių priemonių paklausa.
Apibendrinimas
Esame dėkingi už daugelį palaikymo ir rūpinimosi apraiškų. Bažnyčia ir toliau atidžiai stebės įvykius ir prireikus imsis tolesnių pakeitimų. Mes ir toliau meldžiamės už visus, kuriuos paveikė virusas.
Naujausia Bažnyčios informacija apie koronavirusą (anglų k.)