Naujienos

Pastarųjų dienų šventieji dalyvauja pasauliniuose gelbėjimo nuo COVID-19 darbuose

Bažnyčia padeda vykdyti projektus 57 šalyse

 

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Pirmoji Prezidentūra paskelbė apie darbus, vykdomus visame pasaulyje, reaguojant į COVID-19 pandemiją. Vykdant daugybę projektų naudojami Bažnyčios ištekliai ir dalyvauja savanoriai, kurie padeda gaminti labai reikalingas veido kaukes ir kitas apsaugines priemones, skirtas pirmose gretose dirbantiems sveikatos priežiūros darbuotojams.

„Žinome, kad Dievas išklausys mūsų maldas ir atsakys į jas. Buvome mokomi būti „uoliai užsiėmę“ lengvinant kitų kančias ir rūpintis tais, kuriems reikia pagalbos (žr. Doktrinos ir Sandorų 58:27)“, – 2020 m. balandžio 14 d. išleistame laiške sakė Pirmoji Prezidentūra.

„Iki šiol patvirtinome daugiau nei 110 pagalbos dėl COVID-19 projektų 57 šalyse. Didžioji jų dalis vykdoma kartu su patikimais partneriais iš humanitarinių organizacijų, sveikatos ministerijų ir ligoninių. Tai leidžia mums turimus išteklius – maistą, higienos produktus, asmens apsaugos priemones, medicinos įrangą, finansus ir įvairias prekes – naudoti ten, kur jie gali atnešti daugiausiai gėrio“, – pridūrė jie.

Pavyzdžiui, Bažnyčios „Beehive Clothing“ siuvyklos Brazilijoje, Meksikoje, Paragvajuje, Filipinuose ir Jutoje laikinai nuo religinės paskirties drabužių siuvimo pereis prie kaukių, o Jutoje – chalatų siuvimo dirbantiems medicinos srityje.

„Stengiamės bendradarbiauti su vyriausybėmis [ir] bendruomenių vadovais ir išsiaiškinti, ko jiems reikia, tada reaguoti, – sakė sesuo Šeron Jubenk, „Latter-day Saint Charities“ prezidentė ir visuotinės Paramos bendrijos prezidentūros narė. – Sutelkėme Paramos bendrijos nares ir jų šeimas padėti įgyvendinti kai kuriuos iš šių projektų.“

„Latter-day Saint Charities“ labai pasisekė, nes turime partnerių, nesvarbu, ar tai pandemija, ar ne“, – pridūrė sesuo Jubenk. „Laikui bėgant palaikėme patikimus santykius. Todėl kilus pandemijai mums nereikia pradėti nuo nulio. Tiksliai žinome, kaip padėti vieni kitiems.“

Jutoje Paramos bendrijos moterys renka narius dalyvauti padedant bendromis „Latter-day Saint Charities“, „Intermountain Healthcare“ ir Jutos sveikatos universiteto pastangomis pasiūti 5 milijonus medicininių veido kaukių, kurios bus paaukotos sveikatos priežiūros darbuotojams.

„Kviečiame savo narius dalyvauti šiuose ir kituose pagalbos projektuose savo vietovėse ir bendruomenėse, kai atsiranda galimybių, atsižvelgiant į vietos valdžios nurodymus bei asmenines aplinkybes“, – sakoma Pirmosios Prezidentūros laiške.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.