Tema

Stiliaus reikalavimai rašant Bažnyčios pavadinimą

Oficialus Bažnyčios pavadinimas yra Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia. Šį pavadinimą Dievas apreiškė Džozefui Smitui 1838 metais.

  • Minint Bažnyčią pirmą kartą vartotinas visas jos pavadinimas: „Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia“.
  • Kai reikia ją paminėti trumpiau, raginame vartoti tokius žodžius, kaip „Bažnyčia“ ar „Jėzaus Kristaus Bažnyčia“. Pavadinimas „atkurtoji Jėzaus Kristaus Bažnyčia“ taip pat yra teisingas ir vartotinas.
  • Nors terminas „Mormonų Bažnyčia“ seniai viešai vartojamas kaip Bažnyčios pravardė, tai nėra patvirtintas pavadinimas ir Bažnyčia prašo jo nevartoti. Taigi, prašome nevartoti trumpinio „PDŠ“ ar pravardės „Mormonai“ kaip Bažnyčios pavadinimo pakaitalų tokiose frazėse kaip „Mormonų Bažnyčia“, „PDŠ Bažnyčia“ ar „Pastarųjų dienų šventųjų Bažnyčia“.
  • Kalbant apie Bažnyčios narius derėtų sakyti „Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios nariai“ arba „pastarųjų dienų šventieji“. Žodžio „mormonai“ prašome nevartoti.
  • Žodis „mormonas“ tinka tokiuose pavadinimuose kaip Mormono Knyga ar kaip pažyminys tokiuose istoriniuose pavadinimuose kaip „Mormonų kelias“ ir pan.
  • Terminas „mormonizmas“ yra netikslus ir nevartotinas. Kalbant apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčiai būdingą doktrinos, kultūros ir gyvenimo būdo visumą tinka ir yra vartotinas terminas „sugrąžintoji Jėzaus Kristaus Evangelija“.
  • Kalbant apie žmones ar organizacijas, besilaikančius poligamijos, turėtume sakyti, kad Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia nesusijusi su tokiomis grupėmis.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.