Pranešimas spaudai

Pirmosios Prezidentūros nariai ir apaštalai, kuriems virš 70 m. pasiskiepijo nuo COVID-19

Nuo 2002 m. Bažnyčia padėjo paskiepyti 117 milijonų žmonių

Antradienio rytą Solt Leik Sityje aštuoni Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios vyriausi vadovai buvo paskiepyti pirmuoju skiepu nuo COVID-19. Kadangi jiems virš 70 metų , šie vadovai atitiko Jutos valstijoje taikomą amžiaus kriterijų. Per pastarąsias savaites valstijoje galimybę pasiskiepyti turėjo sveikatos priežiūros darbuotojai, teikiantieji pirmąją pagalbą ir kiti svarbūs asmenys.

Buvo paskiepyti visi trys Pirmosios Prezidentūros ir penki Dvylikos Apaštalų Kvorumo nariai bei jų kriterijų atitikusios sutuoktinės: Prezidentas Raselas M. Nelsonas ir jo žmona Vendė; prezidentas Dalinas H. Ouksas su žmona Kristen; prezidentas Henris B. Airingas; prezidentas M. Raselas Balardas; vyresnysis Džefris R. Holandas su žmona Patricija; vyresnysis Dyteris F. Uchtdorfas su žmona Hariete; vyresnysis Kventinas L. Kukas su žmona Mere; ir vyresnysis D. Todas Kristofersonas su žmona Kete.

 

Pirmosios Prezidentūros pranešimas apie skiepus

Pirmoji Prezidentūra antradienį išleido tokį pranešimą apie skiepų ir imunizavimo nuo išvengiamų ligų svarbą.

Savo žodžiais ir darbais Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia jau kartų kartas pasisako už skiepus. Svarbią Bažnyčios humanitarinės pagalbos dalį sudaro gyvybę gelbstinčių skiepų finansavimas, platinimas ir teikimas visame pasaulyje. Skiepai padėjo pažaboti arba išnaikinti tokias niokojančias užkrečiamas ligas tokias kaip poliomielitas, difterija, stabligė, raupai ir tymai. Skiepai, kuriuos skiria kompetentingi medicinos ekspertai apsaugo sveikatą ir gelbsti gyvybes.

Šiai pandemijai plintant visame pasaulyje Bažnyčia iškart atšaukė susirinkimus, uždarė šventyklas ir apribojo kitus renginius dėl to, kad mes norime būti geri pasaulio piliečiai ir atlikti savo dalį kovoje su pandemija.

Vakcinos nuo COVID-19, kurias kurdami darbavosi, meldėsi ir pasninkavo daug žmonių jau gaminamos ir kai kurios teikiamos plačiajai visuomenei. Vadovaujantis kriterijais, kuriuos nustatė vietiniai sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai, pirmiausia buvo skiepijami sveikatos priežiūros darbuotojai, pirmąją pagalbą teikiantys ir kiti svarbūs asmenys. Dėl savo amžiaus vyriausieji Bažnyčios vadovai, kuriems virš 70 metų, pasinaudojo šia proga ir buvo paskiepyti.

Bažnyčia savo narius, darbuotojus ir misionierius ragina, atsiradus galimybei, būti gerais pasaulio piliečiais ir padėti pažaboti pandemiją pasiskiepijant ir taip apsaugant save bei kitus. Žmonės patys privalo priimti savarankiškus sprendimus dėl skiepų. Priimant sprendimą rekomenduojame, jei įmanoma, dėl savo asmeninių aplinkybių ir poreikių pasitarti su kompetentingu medicinos ekspertu.

Bažnyčios ilgametė parama teikiant skiepus

Jėzaus Kristaus Bažnyčia jau dešimtmečius pripažįsta skiepų ir imunizavimo svarbą. 1978 m. Pirmoji Prezidentūra rašė: „Raginame Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios narius apsaugoti savo vaikus per skiepus.“

Nuo 2002 m. per Latter-day Saint Charities Bažnyčia 46-iose šalyse padėjo finansuoti 168 projektus ir palaiminti 116  819  870 žmonių. Latter-day Saint Charities finansiškai remia pasaulyje gerai žinomus imunizavimo partnerius, kad šie pagamintų ir pristatytų vakcinas, stebėtų ligų vystymąsi, reaguotų į ligų protrūkius, apmokytų sveikatos priežiūros darbuotojus ir kurtų ligų išnaikinimo programas. Dėl to buvo paskiepyta daugiau vaikų ir prarasta mažiau gyvybių dėl tymų, raudonukės, motinų ir naujagimių stabligės, poliomielito, diarėjos, plaučių uždegimo ir geltonosios karštligės.

Naujausi žymūs pasiekimai susiję su ligų išnaikinimu Afrikoje. 2019 m. Latter-day Saint Charities su savo partneriais UNICEF USA ir Kiwanis International padėjo išnaikinti motinų ir naujagimių stabligę Čade ir Kongo Demokratinėje Respublikoje. Praeitais metais su UNICEF ir partneriais tokiais kaip Latter-day Saint Charities Afrika išnaikino poliomielitą sukeliantį virusą. 2019 m. reaguodami į tymų epidemiją Čade, UNICEF su savo partneriais per vieną savaitę padėjo paskiepyti 653 535 vaikus nuo šešių mėnesių iki devynių metų amžiaus.

Prezidentas antradienio rytą sakė: „Džiaugiuosi, kad sulaukėme savo skiepų eilės. Labai tikimės, kad gyventojų skiepijimas padės užkirsti kelią šios pandemijos plitimui. Ji teikia vilties, nes tai tarsi šviesa tunelio gale. Džiaugiamės ir esame dėkingi dėl žmonių, kurie įdėjo daug jėgų, kad sukurtų vakciną ir vadovaudamiesi išmintingu pirmumo teisės kriterijumi ją išplatintų.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.