Vadovo biografija

Vyresnysis Dyteris F. Uchtdorfas

2004 m. spalio 2 d. vyresnysis Dyteris F. Uchtdorfas buvo palaikytas Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Dvylikos Apaštalų Kvorumo nariu. 2008 m. vasario 3 d. jis buvo pašauktas antruoju patarėju Bažnyčios Pirmojoje Prezidentūroje ir tarnavo tose pareigose iki 2018 m. sausio. Visuotiniu įgaliotiniu jis tarnavo nuo 1994 m. balandžio mėnesio.

Dyteris F. Uchtdorfas gimė 1940 m. lapkričio 6 d. Ostravoje, Čekoslovakijoje, Karlo Alberto ir Hildegardos Opelt Uchtdorfų šeimoje. Jo šeima 1947 m. Cvikau mieste, Vokietijoje, prisijungė prie Bažnyčios. 1952 metais jie paliko šalį ir apsigyveno Frankfurte, kur įgijo inžinerinį išsilavinimą. 1959 metais įstojo į Vokietijos karines oro pajėgas ir šešerius metus tarnavo naikintuvo pilotu.

1965 m. vyresnysis Uchtdorfas įsidarbino Vokietijos avialinijų „Lufthansa“ pilotu. Nuo 1970 iki 1996 m. pilotavo „Boeing 737“, „Airbus“, „DC10“, ir „Boeing 747“. Dirbdamas kapitonu-mokytoju bei kontroliuojančiuoju kapitonu jis buvo paskirtas į kelias vadovaujančias pareigas. Jis ėjo „Boeing 737“ skyriaus vyriausiojo piloto, „Lufthansa“ pilotų mokyklos Arizonoje vadovo, įgulų vadovo ir vėliau vyriausiojo Skrydžių valdymo viceprezidento ir vyriausiojo „Lufthansa“ avialinijų piloto pareigas. Jis taip pat buvo Tarptautinės oro transporto asociacijos Skrydžių valdymo komiteto pirmininkas.

Dyteris Uchtdorfas ir Harietė Reich susituokė 1962 metais. Jie turi du vaikus ir šešis vaikaičius. Pašaukus jį apaštalu, Uchtdorfai paliko tėvynę ir dabar nuolat gyvena Jungtinėse Valstijose.

Dyteris ir Harietė Uchtdorfai mėgsta lauke vykstančias veiklas, vertina meną, o labiausiai jiems patinka leisti laiką su vaikais ir vaikaičiais.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.