Tema

Patarėjas

Bažnytinė Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios organizacija iš esmės yra administruojama prezidentūrų. Nuo aukščiausios valdančiosios institucijos, Pirmosios prezidentūros, iki vietinių bendruomenių visas šias prezidentūras sudaro prezidentas ir du jo patarėjai. Yra tik viena išimtis vietinėse apylinkėse, kur neprofesionalus vadovas yra vadinamas vyskupu. Du jam padedantys vyrai taip pat vadinami patarėjais.

Nepriklausomai nuo administracinio lygio, patarėjų tikslas yra teikti pagalbą ir paramą prezidentui arba vyskupui. Patarėjai atlieka įvairius dvasinius ir administracinius pavedimus, paskirtus prezidento arba vyskupo, ir pavaduoja prezidentą arba vyskupą, kai jų nėra. Priklausomai nuo organizacijos šie patarėjai gali būt įvairaus amžiaus vyrai ir moterys. Pavyzdžiui, patarėjai kuolo prezidentūroje yra suaugę vyrai, o patarėjai diakonų kvorume yra 12 ir 13 metų amžiaus vaikinai. Lygiai taip pat patarėjos Paramos bendrijos prezidentūroje yra suaugusios moterys, o patarėjos Merginų organizacijos klasėse yra 12–18 metų amžiaus paauglės merginos.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.