Tema

Vyskupas

Vyskupas yra vietinės bendruomenės (vadinamos apylinke) vadovas, vykdantis pareigas, panašias į pastoriaus, kunigo ar rabino. Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčioje ši pareigybė yra neapmokama.

Kiekvienam vyskupui padeda du patarėjai. Vyskupija drauge rūpinasi savo apylinkės narių dvasiniais ir socialiniais poreikiais. Vyskupas padeda kiekvienam jo bendruomenės nariui sekti Jėzumi Kristumi. Be dvasinių reikalų, vyskupas vykdo gerovės programą, padėdamas nariams, turintiems finansinių ar kitų problemų, tapti savarankiškiems. Vyskupas taip pat užsiima praktiniais dalykais, tokiais kaip narystės dokumentai, finansai, ir rūpinasi maldos namais, kuriuose renkasi nariai.

Dažniausiai vyskupas tarnauja apie penkerius metus. Vyskupai atsiskaito kuolo prezidentams – pakankamai savarankiškiems vietiniams vadovams, galintiems priimti sprendimus dėl narių savo apylinkėse ir kuoluose.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.