Komentaras

Pastarųjų dienų šventieji apie skiepus

Atsakydami į padidėjusį kiekį klausimų Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčiai apie jos požiūrį į skiepus, pateikiame Pirmosios Prezidentūros, aukščiausio visuotinės Bažnyčios valdymo organo, 2021 m. sausio 19 d. paskelbto oficialaus pareiškimo apie skiepus ir imunizavimą nuo ligų, kurių galima išvengti, tekstą.

Savo žodžiais ir darbais Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia jau kartų kartas pasisako už skiepus. Svarbią Bažnyčios humanitarinės pagalbos dalį sudaro gyvybę gelbstinčių skiepų finansavimas, platinimas ir teikimas visame pasaulyje. Skiepai padėjo pažaboti arba išnaikinti tokias niokojančias užkrečiamas ligas tokias kaip poliomielitas, difterija, stabligė, raupai ir tymai. Skiepai, kuriuos skiria kompetentingi medicinos ekspertai apsaugo sveikatą ir gelbsti gyvybes.

Šiai pandemijai plintant visame pasaulyje Bažnyčia iškart atšaukė susirinkimus, uždarė šventyklas ir apribojo kitus renginius dėl to, kad mes norime būti geri pasaulio piliečiai ir atlikti savo dalį kovoje su pandemija.

Vakcinos nuo COVID-19, kurias kurdami darbavosi, meldėsi ir pasninkavo daug žmonių jau gaminamos ir kai kurios teikiamos plačiajai visuomenei. Vadovaujantis kriterijais, kuriuos nustatė vietiniai sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai, pirmiausia buvo skiepijami sveikatos priežiūros darbuotojai, pirmąją pagalbą teikiantys ir kiti svarbūs asmenys. Dėl savo amžiaus vyriausieji Bažnyčios vadovai, kuriems virš 70 metų, pasinaudojo šia proga ir buvo paskiepyti.

Bažnyčia savo narius, darbuotojus ir misionierius ragina, atsiradus galimybei, būti gerais pasaulio piliečiais ir padėti pažaboti pandemiją pasiskiepijant ir taip apsaugant save bei kitus. Žmonės patys privalo priimti savarankiškus sprendimus dėl skiepų. Priimant sprendimą rekomenduojame, jei įmanoma, dėl savo asmeninių aplinkybių ir poreikių pasitarti su kompetentingu medicinos ekspertu.

Atnaujintose Bažnyčios visuotinio žinyno versijose taip pat pateikiama ši informacija:

Skiepai (38.7.13)

Skiepai, kuriuos skiria kompetentingi medicinos ekspertai, apsaugo sveikatą ir gelbsti gyvybes. Bažnyčios nariai yra skatinami skiepytis ir taip apsaugoti save, savo vaikus ir bendruomenę.

Visgi žmonės patys turi priimti asmeninį sprendimą dėl skiepijimosi. Jei kyla abejonių, nariai turėtų pasitarti su kompetentingais medicinos specialistais ir siekti Šventosios Dvasios vedimo.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.