Tema

Pasaulinė Vyriausioji valdyba

Pasaulinė Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Vyriausioji valdyba įsikūrusi Solt Leik Sičio centre, Jutoje, nuo pat pionierių bendruomenės įkūrimo 1847 metais.

Dabar joje dirbantys Bažnyčios vadovai prižiūri Bažnyčios veiklą apie 160-tyje šalių. Vis dėlto Bažnyčios valdymas visame pasaulyje yra stipriai decentralizuotas ir vyksta vietiniu, regionų ir šalių administracijų, dirbančių daugiausiai neprofesionalios dvasininkijos principu, lygmeniu.

Šventyklos aikštė yra daugiausia turistų dėmesio susilaukianti vieta Jutoje, kasmet pritraukianti milijonus lankytojų. Šventyklos aikštę sudaro Solt Leiko šventykla, Tabernakulis (Mormonų Tabernakulio choro būstinė), Susirinkimų Rūmai ir du lankytojų centrai.

Į rytus nuo Šventyklos aikštės yra vieta, kur stovi Bažnyčios biurų pastatas, Bažnyčios administracijos pastatas, Džozefo Smito memorialas ir Paramos bendrijos pastatas. Visuose šiuose pastatuose yra Bažnyčios departamentų ir visuotinių vadovų biurai

Šventyklos aikštės vakaruose stovi Šeimos istorijos biblioteka – didžiausia pasaulyje genealoginė įstaiga ir Bažnyčios istorijos ir meno muziejus.

Šventyklos aikštės šiaurėje stovi 21 000 vietų – Konferencijų centras, viena didžiausių pasaulio salių. Jame vyksta pusmetiniai susirinkimai, transliuojami Bažnyčios nariams visame pasaulyje, taip pat ir mažesnio masto konferencijų transliacijos atskiroms narių grupėms visame pasaulyje. Taip pat tai yra populiari koncertų ir spektaklių vieta. 

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.