Naujienos

​Pašventinta Prancūzijos Paryžiaus šventykla

156-oji šventykla pasaulyje pastatyta Prancūzijoje

2017 m. gegužės 21 d., sekmadienį, prezidentas Henris B. Airingas, pirmasis patarėjas Pirmojoje Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Prezidentūroje, Prancūzijoje pašventino Paryžiaus šventyklą. Tai pirmoji šventykla Prancūzijoje ir 156-oji šventykla pasaulyje.

Prieš pašventinimą prezidentas Airingas pravedė simbolinę ceremoniją, kuri pažymi statybų pabaigą ir tai, kad naujoji šventykla paruošta pašventinimui.

Kartu su prezidentu Airingu buvo ir vyresnysis Nylas L. Andersenas iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo, vyresnysis Laris J. Vilsonas, Šventyklų departamento vykdantysis direktorius, vyresnysis Polas V. Džonsonas, Bažnyčios Europos Krašto prezidentas, ir pirmininkaujantis Bažnyčios vyskupas Žeraldas Kosė.

 

Vyskupas Kosė paaiškino, kad kertinio akmens ceremonija yra šventyklos pašventinimo ceremonijos dalis. Už kertinio akmens sudėti istoriniai dokumentai, artefaktai ir Bažnyčios narių Prancūzijoje liudijimai. „Tai jūsų liudijimai, – sakė vyskupas Kosė. Kokia nuostabi proga turėti šventyklą čia.“

2011 m. liepos 15 d. prezidentas Tomas S. Monsonas pranešė apie planus Paryžiuje pastatyti šventyklą.

„Tai prilygsta svajonės išsipildymui“, – sušuko vyskupas Kosė, gimęs Bordo regione Prancūzijoje. Jis daug kartų buvo atvykęs prižiūrėti šventyklos statybos. Jis sakė: „Mes artimai bendradarbiavome su architektais, kad šiame krašte šventykla taptu švyturiu. Šventykla harmoningai dera prie krašto apylinkių. Norime, kad šventykla būtų ne vien palaiminimas nariams, bet ir visos bendruomenės turtas.“

Šventyklos fasadas padengtas šiltos spalvos portugališku kalkakmeniu, kuris naudojamas šio regiono pastatuose ir suteikia kilnumo ir didingumo jausmą.

Vyresnysis Andersenas sakė: „Šventykla yra nuostabus pavyzdys, kaip graži architektūra persipina su prancūzišku meistriškumu.“

Prieš pašventinimą, gegužės 20 dieną, Bažnyčios vadovai stebėjo daugiau nei 1000 pastarųjų dienų šventųjų jaunuolių pasirodymą, kurie savo dainomis ir šokiais supažindino su Bažnyčios Prancūzijoje istorija ir pagerbė jos pionierius. Kultūrinis renginys „Tešviečia jūsų šviesa“ vyko Prancūzijos nacionaliniame velodrome, netoliese esančiame Sen KKanteno mieste.

Prezidentas Airingas sakė: „Pašventinimai tampa puikia galimybe jaunimui sustiprinti savo tikėjimą šventyklos palaiminimais. Tokiose šventėse jaunuolių pasirodymai rengiami todėl, kad mes viliamės, jog tai uždegs jų širdis ir vieną dieną jie patys panorės įžengti į šventyklą.“

Šiuo metu Prancūzijoje yra apie 38 000 narių, išsibarsčiusių po 100 bendruomenių, daugelis iš jų yra antros, trečios ir ketvirtos kartos pastarųjų dienų šventieji.

Pirmasis misionierius į Prancūziją atvyko 1849 metais, o pirmoji bendruomenė buvo suburta 1850 metais. Šiuo metu misionieriai tarnauja dviejose šalies misijose.

Tris savaites vykusiose atvirose dienose šventykloje apsilankė daugiau nei 47 500 žmonių, tarp kurių buvo ir dvasininkijos atstovai, bendruomenės vadovai, netoliese gyvenantys žmonės, o taip pat ir Bažnyčios nariai.

Pastarųjų dienų šventųjų šventyklos skiriasi nuo susirinkimų namų ar koplyčių – vietų, kuriose nariai renkasi į sekmadienines pamaldas. Šventyklos laikomos „Viešpaties namais“, juose Jėzaus Kristaus mokymai patvirtinami per santuokos, krikšto ir kitas šeimas amžinybei suvienijančias apeigas. Šventykloje Bažnyčios nariai sužino daugiau apie gyvenimo prasmę ir sudaro sandoras tarnauti Jėzui Kristui ir savo artimui.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.