Tema

Sveika gyvensena

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios nariai yra žinomi savo sveika gyvensena. Iš pradžių sveikos gyvensenos planas Bažnyčiai buvo užrašytas 1833 m. prezidento Džozefo Smito ir pateiktas ankstyvosios Bažnyčios nariams kaip Dievo apreiškimas. Šiandien pastarųjų dienų šventieji šias sveikos gyvensenos gaires vadina „Išminties žodžiu“ (Doktrinos ir Sandorų 89 skyrius).

Sveikos gyvensenos nurodymuose yra šios nuostatos: nevartoti alkoholinių gėrimų, nerūkyti ir nekramtyti tabako, nevartoti „karštų gėrimų“ – manoma, jog tai nurodo konkrečiai į arbatą ir kavą. Ypatingai yra rekomenduojamos „sveikos žolės“ kartu su vaisiais ir grūdais. Mėsa turi būti vartojama „saikingai“. Piktnaudžiavimą vaistais — nelegaliais, legaliais, ribojamais ar parduodamais su receptu, Bažnyčia laiko sveikos gyvensenos nurodymų pažeidimu.

„Daugiau nei šimto metų senumo sveikos gyvensenos nurodymai… tiksliai atspindi rekomendacijas, šiais laikais išsakomas mokslininkų, kalbant apie sveikatos gerinimą ir geros sveikatos būklės palaikymą“, – sako Tedas Adamsas, medicinos mokslų daktaras, Solt Leik Sičio PDŠ ligoninės Sveikatingumo instituto programos direktorius.

1997 m. buvo baigtas 14 metų trukęs UCLA tyrimas stebint 10 000 Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios narių Kalifornijoje mirtingumą ir sveiką gyvenseną. Konkretūs rezultatai: pagal statistiką Bažnyčios narių, kurie laikosi sveikos gyvensenos nurodymų, mirtingumas nuo vėžio ir širdies ir kraujagyslių ligų buvo vienas mažiausių Jungtinėse Amerikos Valstijose – maždaug per pus mažesnis nei bendrai visų gyventojų. Tyrimas taip pat nustatė, kad Bažnyčios narių, besilaikančių šių nurodymų, gyvenimo trukmė buvo nuo 8 iki 11 metų ilgesnė nei bendrai visų baltaodžių gyventojų Jungtinėse Valstijose

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.