Naujienos

Portugalijos prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa apsilankė Lisabonos šventykloje

Iš aukšto Bažnyčios pareigūno prezidentas priima savo šeimos genealoginį medį

2019 m. rugpjūčio 29 d. Portugalijos Respublikos prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa apsilankė Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Lisabonos Portugalijos šventykloje. Šia istorine proga Bažnyčios Septyniasdešimčių prezidentūros narys vyresnysis Chosė A. Teišeira Portugalijos prezidentui padovanojo jo šeimos keturių kartų genealoginį medį ir protėvius dokumentuojančią knygą.

Gavęs šią dovaną prezidentas Rebelo de Sousa sakė: „Mano senelis labai jaunas išvyko į Braziliją. Po to iškeliavo į Angolą. Ten tapo garsiu prekybininku. Šitokie pasakojimai yra labai svarbūs. Žinau, kad jūsų Bažnyčiai labai svarbios šeimos, kaip ir man. (Šeima) yra visuomenės pamatas.“

Vyresnysis Teišeira, pats kilęs iš Portugalijos ir atsivertusysis Bažnyčioje, aiškino, kad šeimos istorijos tyrimas ir Bažnyčios šventyklos yra glaudžiai susiję. „Šventyklos yra šventi Dievo namai, kuriuose atliekame apeigas tiek už save, tiek už savo protėvius, kurie per amžius sujungia mūsų šeimas. Štai kodėl mes taip uoliai užsiimame genealoginiais tyrimais“.

 

Be vyresniojo Teišeiros, prezidentą Rebelo de Sousa taip pat lydėjo vyresnysis Garis B. Sabinas, Bažnyčios Europos Krašto prezidentas, ir vyresnysis Joachimas Moreira, tarnaujantis Krašto Septyniasdešimties nariu ir atsakingas už šventyklos atvirų durų dienas.

Ši delegacija apsilankė Lisabonos šventykloje ir jos teritorijoje, kur prezidentas Rebelo de Sousa galėjo pats betarpiškai pamatyti išskirtinę architektūrą ir apeigų kambarius, kuriuose nariai mokosi apie gyvenimo prasmę ir pasižada tarnauti Jėzui Kristui.

Vyresnysis Teišeira ragino kitus apsilankyti šventyklos atvirų durų dienose: „Noriu, kad žmonės atvyktų apžiūrėti šios šventyklos. Ji ne tik graži, bet ir kupina prasmės, kupina gyvenimo prasmės ir ką tas gyvenimas reiškia mums – šeimoms. Ką veikiame šventykloje – nėra paslaptis, tai ypatingas ir šventas darbas“.

Iki 2019 m. rugsėjo 6 d. Lisabonos šventykla bus atvira lankytojams. 2019 m. rugsėjo 15 d. šią šventyklą per tris pašventinimo sesijas pašventins vyresnysis Nylas L. Andersenas iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo. Pašventinimas bus tiesiogiai transliuojamas į Portugalijoje esančius Bažnyčios susirinkimų namus. Ši šventykla taps 166-ąja veikiančia Bažnyčios šventykla pasaulyje.

Portugalijoje šiuo metu yra daugiau nei 65 Bažnyčios bendruomenės su apie 45 tūkst. narių, kurių dauguma yra antra ir trečia pastarųjų dienų šventųjų karta. Pirmieji misionieriai į Portugaliją atvyko 1975 metais, o netrukus po to buvo suorganizuota nedidelė bendruomenė.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.