Pranešimas spaudai

Pašventinta Žaliojo Kyšulio Prajos šventykla

Tai pirmoji šventykla šioje salų šalyje ir 173-ioji veikianti Bažnyčios šventykla

Vyresnysis Nylas L. Andersenas iš Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Dvylikos Apaštalų Kvorumo 2022 m. birželio 19 d., sekmadienį, pašventino Žaliojo Kyšulio Prajos šventyklą. Ši šventykla, esanti sostinėje Prajoje, Santjago saloje, yra pirmoji šventykla šalyje ir 173-ioji šventykla pasaulyje.

Prieš pašventinimą vyresnysis Andersenas pravedė simbolinę kertinio akmens ceremoniją, kuri žymi, kad statyba baigta ir naujoji šventykla yra paruošta pašventinti. Už kertinio akmens padėti istoriniai dokumentai, artefaktai ir bažnyčios Žaliajame Kyšulyje narių liudijimai.

Kartu su vyresniuoju Andersenu iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo dalyvavo vyresnysis Rubenas V. Aliaudas, antrasis patarėjas Centrinės Europos krašto prezidentūroje, vyresnysis Kevinas R. Dankanas, Šventyklų departamento vykdomasis direktorius, ir vyresnysis Rozeveltas de Pina Teišeira, Septyniasdešimties narys krašte. Juos lydėjo jų žmonos.

Apie planus statyti šventyklą Prajoje prezidentas Raselas M. Nelsonas paskelbė 2018 m. spalio 7 d. Statybos pradžios ceremonija įvyko 2019 m. gegužės 4 d.

Šventyklos išorė yra šiltų atspalvių, su kai kuriomis portugališko kalkakmenio dekoratyvinėmis detalėmis. Tai atskiras pastatas, kurio paprastos linijos dera prie daugumos tradicinių Žaliojo Kyšulio religinės paskirties pastatų.

Prieš pašventinimą, 2022 m. birželio 18 d., šeštadienį, Bažnyčios jaunimas su Bažnyčios vadovais susirinko į dvasinį minėjimą, surengtą susirinkimų namuose greta šventyklos.

Per tris savaites trukusias atvirų durų dienas šventyklą aplankė ir apžiūrėjo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių. Tarp jų buvo religiniai vadovai, bendruomenių vadovai, šalia šventyklos gyvenantys žmonės ir Bažnyčios nariai. Tarp šventykloje apsilankiusių aukštų pareigūnų buvo Žaliojo Kyšulio Respublikos prezidentas Žozė Marija Nevišas ir ministras pirmininkas Ulisis di Korėja i Silva.

Šiuo metu 41 Žaliojo Kyšulio bendruomenėje yra daugiau nei 16 000 Bažnyčios narių. Daugelis iš jų yra antrosios ir trečiosios kartos pastarųjų dienų šventieji. Pirmieji misionieriai į Žaliąjį Kyšulį atvyko 1989 m.

Pastarųjų dienų šventųjų šventyklos skiriasi nuo susirinkimų namų ar maldos namų, kuriuose nariai renkasi į sekmadienio pamaldas. Šventyklos laikomos Viešpaties namais, kur Jėzaus Kristaus mokymai dar kartą patvirtinami per santuoką, krikštą ir kitas apeigas, sujungiančias šeimas amžinybei. Šventyklose nariai daugiau sužino apie gyvenimo tikslą ir sudaro sandoras tarnauti Jėzui Kristui ir savo artimui.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.