Pranešimas spaudai

Pastarųjų dienų šventieji Europoje Ukrainai paaukojo daugiau nei 900 tonų maisto

Dėl tiekimo grandinių trukdžių ir produktų trūkumo Ukrainoje atsirado skubus aprūpinimo maistu poreikis

Vienas iš daugelio neigiamų Ukrainoje vykstančio konflikto padarinių yra jo sukelti daugybės reikmenų, ypač maisto produktų, tiekimo sutrikimai. Jie visoje šalyje paveikė piliečių kasdienybę ir apribojo jų galimybes gauti pagrindinių maisto produktų, tokių kaip paruošti valgyti konservuoti produktai, maistas kūdikiams, miltai, makaronai ir ryžiai.

Po atsitiktinės pažinties su Ukrainos Ministro Pirmininko pirmojo pavaduotojo patarėju, Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia pasisiūlė prisidėti prie teikiamos pagalbos ir Ukrainos žmonėms skubiai pristatyti maisto produktų.

„Kai šis vyriausybės patarėjas iš pradžių susisiekė su manimi, suvedėme jį su mūsų humanitarinės pagalbos komanda, ir ji jam padarė įspūdį, – sakė Oleksijus Hakalenka, dirbantis Bažnyčiai atstovaujančiu krašto vadovu ir prižiūrintis Ukrainoje vykdomus Bažnyčios humanitarinius projektus. – Sužinojęs daugiau jis entuziastingiau priėmė bendradarbiavimą su Bažnyčia šiame daugialypiame maisto aukojimo projekte.“

Kartu su Ukrainos vyriausybe Bažnyčia pradėjo skubios humanitarinės pagalbos projektą, kad pristatytų taip reikalingų maisto produktų į tiekimo centrus ir sandėlius kaimyninėse Lenkijoje ir Rumunijoje. Tada Ukrainos vyriausybės atstovai, panaudodami savo sukurtą krovinių gabenimo tinklą, tuos maisto produktus nugabeno į konkrečias vietas Ukrainoje ir paskirstė. Buvo siekiama maisto produktus nugabenti į tuos regionus ir bendruomenes, kur maisto poreikis yra didžiausias Ukrainoje.

Šį sudėtingą humanitarinės pagalbos projektą buvo sunku įvykdyti ir dėl masto, ir dėl logistikos. Danielius Garsija, Bažnyčios Pirkimų departamento Europos krašto pirkimų vykdytojas, sakė: „Kasdien susidurdavome su sunkumais stengdamiesi rasti tiekėjų, turinčių reikalingų produktų ir galinčių per trumpą laiką juos išsiųsti. Išaugusios kuro kainos taip pat tapo kliūtimi, dėl kurios krovinių pristatymas galėjo vėluoti, o transportavimo kaštai padidėti.

Tiekėjai buvo rasti ir su jais susisiekta daugelyje šalių: Vokietijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir kitose. Mums buvo svarbiausia, kad didžiulius kiekius maisto produktų jie galėtų pristatyti per trumpą laiką.

„Maisto produktų tiekėjų paieškos procesui taip pat trukdė kalbos barjeras, – baigdamas sakė Garsija. – Daugeliu atveju visas bendravimas turėjo būti vykdomas naudojant „Google“ vertimo programą.“

Skubios pagalbos kroviniai buvo nugabenti per aštuonias savaites 2022 m. balandžio ir gegužės mėnesiais. Per šį laikotarpį Bažnyčia pristatė daugiau nei 1000 padėklų maisto produktų. Drauge su ankstesne Ukrainos žmonėms suteikta pagalba Bažnyčios humanitarinė pagalba iš viso sudarė daugiau nei 900 tonų maisto ir kitų reikmenų.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.