Naujienos

Pranašas visuotinėje konferencijoje paskelbė apie aštuonias naujas šventyklas

Bažnyčia pastatys savo pirmąją šventyklą Viduriniuose Rytuose

 

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios prezidentas Raselas M. Nelsonas 2020 m. balandžio 5 d., sekmadienio popietę, paskelbė planus visame pasaulyje pastatyti aštuonias naujas šventyklas.

  • Bahia Blanka, Argentina
  • Talahasis, Floridos valst., JAV
  • Lubumbašis, Kongo Demokratinė Respublika
  • Pitsbergas, Pensilvanijos valst., JAV
  • Benin Sitis, Nigerija
  • Sirakjusas, Jutos valst., JAV
  • Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai
  • Šanchajus, Kinijos Liaudies Respublika

Apie kiekvieną vietą skaitykite toliau.

Bahìa Blanka, Argentina

Bahìa Blankos šventykla yra penktoji šventykla Argentinoje. Argentinoje, maždaug 750-yje bendruomenių, yra daugiau nei 450 000 pastarųjų dienų šventųjų. Bahìa Blanka yra uostamiestis Argentinos Buenos Airių provincijos pietvakariuose. Kitos šventyklos Argentinoje: Buenos Airių Argentinos šventykla ir Argentinos Kordobos šventykla.

Talahasis, Florida

Floridoje, maždaug 275-iose bendruomenėse, yra daugiau nei 150 000 pastarųjų dienų šventųjų. Pirmoji oficiali Bažnyčios bendruomenė buvo įkurta 1897 m. Džefersono apygardoje. Dvidešimtojo amžiaus pradžioje Floridoje jau buvo daugiau nei 1 200 Bažnyčios narių. Talahasio Floridos šventykla bus trečioji šventykla valstijoje. Kitos dvi šventyklos yra Floridos Orlando šventykla ir Floridos Fort Loderdeilio šventykla.

Lubumbašis, Kongo Demokratinė Respublika

Kongo Demokratinėje Respublikoje yra apie 200 bendruomenių ir beveik 63 000 pastarųjų dienų šventųjų. Pietinėje šalies dalyje įsikūręs Lubumbašis yra kalnakasybos sostinė. Lubumbašio šventykla bus antroji šventykla šalyje. Kinšasos šventykla buvo pirmoji Kongo Demokratinėje Respublikoje pastatyta šventykla. Misionierių darbas šalyje buvo pradėtas 1986 m. pradžioje.

Pitsbergas, Pensilvanija

Šiuo metu Pensilvanijoje yra viena šventykla, Pensilvanijos Filadelfijos šventykla. Ją 2016 m. rugsėjo 18 d. pašventino prezidentas Henris B. Airingas. Floridoje, maždaug 50-yje bendruomenių, yra daugiau nei 100 000 pastarųjų dienų šventųjų. Bažnyčios paveldas Pensilvanijoje turtingas. Dveji metai prieš 1830 m. Niujorke suorganizuojant Bažnyčią, jos prezidentas Džozefas Smitas persikėlė į Harmonį Pensilvanijoje, kur išvertė didžiąją Mormono Knygos dalį.

Benin Sitis, Nigerija

Nigerijoje, maždaug 650-yje bendruomenių, yra daugiau nei 175 000 pastarųjų dienų šventųjų. Benin Sičio šventykla yra trečioji šventykla Nigerijoje, apie kurią paskelbta. Nigerijos Abos šventykla buvo pašventinta 2005 m., o apie Lagoso šventyklą buvo paskelbta ankstesnėje konferencijoje. Pirmieji Nigerijos gyventojai buvo pakrikštyti 1978 m. Vėliau Bažnyčios narių ėmė sparčiai daugėti.

Sirakjusas, Juta

Naujoji šventykla Sirakjuse, maždaug už 55 kilometrų į šiaurę nuo Solt Leik Sičio, bus 23-oji Jutos šventykla. Jutoje, pasauliniame Bažnyčios centre, yra 2,1 milijonų narių, tai maždaug 2/3 valstijos gyventojų, kurių iš viso yra 3,2 milijonų. Valstijoje yra 17 veikiančių šventyklų.

Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai

Dubajaus šventykla bus pirmoji, kurią Bažnyčia pastatys Viduriniuose Rytuose. Ji tarnaus tūkstančiams pastarųjų dienų šventųjų, sudarantiems du Bažnyčios kuolus Persijos įlankos valstybėse ir keletui apygardų Viduriniuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje, Rytų Europoje ir Vakarų Azijoje. Pirmą Bažnyčios susirinkimų namų pastatą Viduriniuose Rytuose, Abu Dabio emyrate 2013 m. pašventino vyresnysis Džefris R. Holandas. Naujoji šventykla bus statoma būsimame „District 2020“ rajone po to, kai pasibaigs pasaulinis renginys „Expo 2020 Dubai“.

Jungtiniai Arabų Emyratai nuo pat šalies įkūrimo 1971 m. buvo tolerancijos ir religinio atvirumo pavyzdys. Pirmą Bažnyčios susirinkimų namų pastatą Viduriniuose Rytuose, Abu Dabio emyrate 2013 m. pašventino vyresnysis Džefris R. Holandas.

Naujoji šventykla bus statoma būsimame „District 2020“ rajone po to, kai pasibaigs pasaulinis renginys „Expo 2020 Dubai“. Toje vietoje bus ir susirinkimų namai, ir šventykla. Dubajuje gyvenantys Bažnyčios nariai šiuose susirinkimų namuose kiekvieną savaitę rinksis į savaitines pamaldas.

Šanchajus, Kinijos Liaudies Respublika

Pranešęs apie šventyklą Šanchajuje, Kinijoje, prezidentas Nelsonas pateikė šias pastabas. „Plano dėl Šanchajaus kontekstas yra labai svarbus. Kinijos Liaudies Respublikoje gyvenantys verti Bažnyčios nariai daugiau kaip du dešimtmečius lankydavosi Kinijos Honkongo šventykloje. Tačiau 2019 m. liepą ta šventykla buvo uždaryta ilgai planuotai ir labai reikalingai renovacijai. Šanchajuje kukli daugiafunkcinė susirinkimų vieta leis Kinijos nariams ir toliau Kinijos Liaudies Respublikoje dalyvauti asmeninėse šventyklos apeigose ir apeigose už protėvius“, – sakė jis.

Prezidentas Nelsonas tęsė: „Kiekvienoje šalyje Bažnyčia moko savo narius gerbti, vykdyti ir laikytis įstatymų. Mes mokome apie šeimos, geros tėvystės ir pavyzdingo pilietiškumo svarbą. Kadangi mes gerbiame Kinijos Liaudies Respublikos įstatymus ir teisės aktus, Bažnyčia ten nesiunčia Evangeliją skelbiančių misionierių ir dabar to nedarys.“

Jis tęsė: „Užsieniečiai ir kinai ir toliau rinksis atskirai. Bažnyčios teisinis statusas šalyje lieka nepakitęs. Pradėjus naudoti patalpas, įėjimas bus galimas tik iš anksto užsiregistravus. Šanchajaus šventykla nebus turistams iš kitų šalių prieinama šventykla.“

Informaciją apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią Kinijos Liaudies Respublikoje anglų, supaprastinta kinų ir tradicine kinų kalba galima rasti svetainėje china.churchofjesuschrist.org.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.