Tema

Organizacinė Bažnyčios struktūra

Vyriausioji valdyba

Bažnyčiai vadovauja 15 apaštalų. Pats vyriausias apaštalas yra Bažnyčios Prezidentas, ir jis pasirenka kitus du apaštalus savo patarėjais. Šie trys asmenys veikia kaip Pirmoji Prezidentūra, aukščiausioji Bažnyčios valdančioji institucija. Kiti dvylika iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo – antra pagal svarbą valdančioji Bažnyčios institucija. Pirmoji Prezidentūra ir Dvylika kartu prižiūri visą Bažnyčią. Bažnyčios nariai atseka šią organizacijos struktūrą nuo Naujojo Testamento laikų.

Visus apaštalus Bažnyčios nariai laiko ypatingaisiais Jėzaus Kristaus liudytojais visame pasaulyje. Jie daug keliauja, skatindami kalba dideliuose narių ir besidominčių ne narių susirinkimuose, taip pat susitinka ir su vietos valdžios atstovais.

Vadovai, vadinami Septyniasdešimties nariais – tai dar viena Naujojo Testamento laikų pareigybė, skirta padėti Dvylikai Apaštalų įvairiose pasaulio vietose. Šiuo metu yra aštuoni Septyniasdešimties kvorumai. Kiekvienas kvorumas gali turėti iki 70 narių. Kai kurie iš Septyniasdešimties yra paskiriami tarnauti administracinėse pareigose Vyriausioje valdyboje, bet dauguma gyvena ir dirba konkrečiame geografiniame Bažnyčios regione.

Vietinės bendruomenės

Bendruomenės vadovas vadinamas vyskupu. Jo administruojama „parapija“ vadinama apylinke.

Keletas apylinkių sudaro kuolą, o kuolo vadovas yra kuolo prezidentas. Žodžio „kuolas“ nėra Naujajame Testamente, jis yra paimtas iš Senojo Testamento, kur „palapinė“, arba bažnyčia, stovi paremta kuolais.

Kuolų prezidentai ir vyskupai tai tie vadovai, su kuriais dažniausiai baendruja dauguma Bažnyčios narių. Šie vadovai negauna atlygio ir yra gana autonomiški.

Patys nariai skiria daug laiko ir jėgų, kurių reikia kuolo, arba apylinkės gyvavimui ir narių poreikių tenkinimui užtikrinti. Dauguma narių vietinių vadovų yra pakviečiami padėti konkrečiuose darbuose. Tai gali būti vietinis vadovavimas, mokymas arba su tarnavimu susijusios užduotys. Šios pareigos kartkartėmis keičiasi. Vyskupai dažniausiai tarnauja apie penkerius metus, o kuolų prezidentas – apie devynerius.

Pagalbinės organizacijos

Bažnyčioje egzistuoja vietinės pagalbinės organizacijos, vadinamos Paramos bendrija, Sekmadieninė mokykla, Vaikinų organizacija, Merginų organizacija ir Pradinukų organizacija.

Bažnyčioje veikia švietimo sistema, gerovės sistema ir misionierių programa.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.