Naujienos

Kunigijos konferencija Rygoje

2014 metų gegužės 31 d. Rygoje vyko ypatinga kunigijos konferencija. Joje dalyvavo ir pirmą kartą Baltijos šalyse lankėsi Dvylikos Apaštalų kvorumo narys vyresnysis Bednaris. Konferencijoje taip pat dalyvavo vyskupas Kusė iš Pirmininkaujančios vyskupijos, septyniasdešimties kvorumo nariai vyresnysis Samajkinas ir vyresnysis Senkansas, Septyniasdešimčių prezidentūros narys Vyresnysis Rezbandas, Rytų Europos krašto prezidentas vyresnysis Lorensas ir Baltijos misijos prezidentas Bozvelas. 

Konferencija buvo tiesiogiai transliuojama į kitas šalis ir sinchroniškai verčiama į  8 kalbas – lietuvių, latvių, estų, rusų, baltarusių, bulgarų, ukrainiečių, armėnų ir turkų. Vyresnysis Bednaris buvo pagrindinis šios konferencijos kalbėtojas. Susirinkimas vyko klausimų ir atsakymų forma. Klausimus užduoti galėjo ne tik esantys salėje, bet ir stebintys ją svetur, pateikdami juos trumpąja žinute telefonu arba elektroniniu paštu. Vyresnysis Bednaris, palygindamas dalyvių klausimus su dėžutėje esančiu perlu, mokė, kaip atskirti, kas išties gyvenime yra vertinga. Buvo daug kalbama apie tai, kad Viešpats spartina misionierišką darbą žemėje ir kaip mums svarbu nuo jo neatsilikti. Vyskupas Kusė iš Pirmininkaujančios vyskupijos kalbėjo apie bažnyčios augimą, dešimtinės ir atnašų naudojimą bei sunkumų įveikimą. „Dešimtinės esmė yra ne pati įmoka, o tikėjimas <...>, o sunkumai santykiuose - tai tikrosios narių meilės išbandymas“, - sakė jis. Vyresnysis Rezbandas iš Septyniasdešimčių prezidentūros paminėjo, kad šis susirinkimas buvo surengtas pagal Dievo valią, ir Jis yra pasiruošęs išlieti savo Dvasią. Klausimo metu, nuskambėjus susirūpinimui dėl politinių įvykių regione, vadovai priminė, kad Bažnyčia visuomet išlieka politiškai neutrali ir patikino, kad brolystė Kristuje yra svarbesnė už politines sienas. Rytų Europos krašto prezidentas vyresnysis Lorencas kalbėjo apie meilę ir motyvaciją. 

Šią kunigijai skirtą konferenciją stebėjo svečiai iš trijų Baltijos šalių ir Baltarusijos. Iš Lietuvos šiame ypatingame renginyje dalyvauti atvyko 40 vyrų grupė iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.