Tema

Džozefo Smito užrašų projektas

Džozefas Smitas (1805–1844) buvo Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią įkūręs pranašas ir Bažnyčios prezidentas. Džozefo Smito užrašų projektas tai bandymas sujungti visus paties Džozefo Smito ar jo paskirtų raštininkų sukurtus dokumentus. Šis išsamus rinkinys yra nepakeičiamas informacijos šaltinis mokslininkams ir Džozefo Smito gyvenimą, ankstyvąjį mormonizmą ir devynioliktojo amžiaus Amerikos religijas studijuojantiems studentams.

Bažnyčios istorikas ir registratorius vyresnysis Marlinas K. Džensenas pasakė: „Tikime, kad projektas Džozefo Smito Užrašai bus svarbiausias šios kartos Bažnyčios istorijos projektas.“

Visą rinkinį sudarys 20 tomų, suskirstytų į šešias serijas. „Dienoraščiai“, „Apreiškimai ir vertimai“, „Istorija“, „Dokumentai“, „Administraciniai užrašai“ ir „Juridiniai ir verslo užrašai“. Visi daugiau kaip 2 000 dokumentų bus paskelbti projekto svetainėje elektroniniu formatu ir nemažai jų bus išspausdinta.

Šis tyrimas sulaukė Nacionalinio archyvo Nacionalinės istorinių laidinių ir dokumentų komisijos pritarimo ir palaikymo, reiškiančio, kad visose šio darbo stadijose yra laikomasi aukštų mokslinių standartų.

Prie šio projekto darbuojasi Bažnyčios istorijos bibliotekoje dirbantys mokslininkai, archyvų darbuotojai ir redaktoriai.Šio projekto spausdintinių ir interneto publikacijų leidėjas yra Bažnyčios istoriko leidykla, Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios istorijos departamento leidybos padalinys.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.