Naujienos

Bažnyčia atnaujino populiarią genealogijos svetainę

Skaitmeninės technologijos padeda besidomintiems savo šeimos istorija rinkti ir kaupti informaciją apie savo protėvius. Nauja svetainės FamilySearch.org versija, pasaulį išvydusi balandžio 16 dieną, šį darbą daro interaktyvesnį ir patogesnį.

Praplėsti svetainės pajėgumai kiekvienam vartotojui leidžia įkelti iki 5 000 nuotraukų ir talpinti savo protėvių istorijas, kurių kiekviena gali užimti iki 100 puslapių. Pradedantys dirbti genealoginį darbą į pagalbą gali pasitelkti šeimos medžio vedlį ir atsakydami į paruoštus klausimus apie mirusius ir dar gyvus giminaičius, lengvai sudaryti savo pirmąjį šeimos medį. Socialinės medijos integravimas ir kitos naujos FamilySearch.org svetainės galimybės joje sudaromas šeimos istorijas leidžia dar labiau pritaikyti vartotojų reikmėms.

Ieškodami savo protėvių, svetainės lankytojai taip pat gali padėti vieni kitiems. Kiekvienas norintis kviečiamas dalyvauti indeksuojant fotografuotus dokumentus. Prie šio darbo prisidėti gali bet kas, nepriklausomai nuo amžiaus, religijos ar techninių žinių; viskas, ko reikia, tai kompiuteris ir interneto ryšys.

FamilySearch.org – vienas populiariausių pasaulyje genealoginių šaltinių. Naudotis šia svetaine gali bet kas, jos teikiamos paslaugos yra nemokamos. Nuo svetainės veikimo pradžios – 1999 metų gegužės mėnesio – ieškodami žinių apie savo šeimos paveldą FamilySearch.org svetainėje apsilankė per 150 milijonų žmonių. FamilySearch.org lankytojai gali ieškoti informacijos daugiau nei milijarde skaitmeninių nuotraukų ir indeksuotų dokumentų iš viso pasaulio. Tai valstybinių įstaigų išduoti ir bažnytiniai gimimo, santuokų ir mirčių liudijimai, surašymo dokumentai, testamentai, žemės dokumentai, karo tarnybos dokumentai ir kt. Kasdien FamilySearch.org svetainėje peržiūrima daugiau nei 1 milijonas puslapių.

FamilySearch.org svetainę remia Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia. Svetainės tikslas – padėti žmonėms priartėti prie savo protėvių – yra paremtas mormonų tikėjimu, kad šeima gyvenime užima pagrindinę vietą, o šeimos ryšiai gali išlikti ir po mirties.

„Šeimos ir genealoginis darbas – tai džiaugsmo ir atsakomybės darbas. Džiaugsmo – dėl gilesnio evangelinių tiesų suvokimo, bei širdį jaudinančių patyrimų. Atsakomybės – dėl pareigos protėviams, suteikiant jiems galimybes, kurių jiems nesuteikė žemiškasis gyvenimas,“ – sako Vilniuje įsikūrusio Šeimos istorijos centro direktorė Indrė Kucinienė.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.