Tema

Genealogija

Genealogija, protėvių paieška, arba šeimos istorija, yra vienas populiariausių užsiėmimų pasaulyje. Visų tikėjimų ir tautybių žmonės mėgaujasi savo kilmės paieškomis. Tačiau Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios nariams žinios apie savo šeimos istoriją yra daugiau nei atsitiktinis pomėgis. Pastarųjų dienų šventieji tiki, kad po mirties šeimos gali būti kartu. Todėl labai svarbu stiprinti ryšius su visais šeimos nariais, ir su gyvais, ir su tais, kurie yra mirę.

Pastarųjų dienų šventieji tiki, kad amžinas šeimų susijungimas tampa įmanomas per šventas užantspaudavimo apeigas, vykstančias šventyklose. Šias šventyklos apeigas už tuos, kurie yra mirę, gali atlikti vikariniai asmenys. Todėl genealoginės savo šeimos istorijos paieškos yra svarbi darbo šventyklose už mirusiuosius įžanga. Kaip tiki pastarųjų dienų šventieji, mirusieji turi galimybe rinktis – priimti ar atmesti jiems skirtą tarnavimą.

Nuo 1894 metų Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią skyrė daug laiko ir išteklių rinkdama genealoginę vertę turinčius įrašus ir dalindamasi jais. Bendradarbiaudama su valstybiniais archyvais, bažnyčiomis ir bibliotekomis Bažnyčia surinko didžiausią pasaulyje šeimos istorijos įrašų kolekciją, kurioje yra duomenys apie daugiau kaip 3 milijardus mirusių žmonių. Šiuos darbus iš pradžių vykdė Jutos Genealogijos draugija, o dabar – FamilySearch – Bažnyčios remiama pelno nesiekianti organizacija.

FamilySearch pateikia iš 100 šalių surinktą informaciją, įskaitant gimimo, santuokų ir mirčių liudijimus, surašymo dokumentus, testamentus, žemės dokumentus ir kt. Šie įrašai visiems pateikiami nemokamai FamilySearch.org svetainėje, garsiojoje Šeimos istorijos bibliotekoje Solt Leik Sityje ir per 126 šalyse veikiantį 4 600 vietinių šeimos istorijos centrų tinklą.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.