Pranešimas spaudai

Pasauliniame susitikime šeimų klausimu Viešpaties apaštalas siūlo būdus padėti šeimoms klestėti

Dievas turi planą kiekvienam savo vaikui. Santuoka ir šeima yra to plano šerdis. „Šeimos gyvenimui didelį dėmesį skiriame todėl, kad tikime, jog Dievas sukūrė šeimą – ir paskyrė šeimos gyvenimą – savo tikslams. Todėl esame įsitikinę, kad gimdytojų ir šeimų pareigos bei principai, kuriuos aptarinėsime, yra išties paskirti Dievo.“

Taip ketvirtadienį Vyresnysis D. Todas Kristofersonas kalbėjo Filadelfijoje vykusiame aštuntajame Pasauliniame susitikime šeimų klausimu – kas trejus metus vykstančioje Romos katalikų bažnyčios rengiamoje konferencijoje. Šių metų renginyje dalyvavo virš 17 500 žmonių iš 100 šalių – taigi, dalyvavo daug pasaulinių religinių vadovų ir mąstytojų, įskaitant Popiežių Pranciškų.

Baigiamojoje sesijoje Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Dvylikos Apaštalų Kvorumo narys vyresnysis Kristofersonas (padedamas dviejų vietinių šventųjų šeimų, kurios pasidalino savo istorijomis) papasakojo apie svarbius principus ir veiklas, kurie vienija pastarųjų dienų šventųjų šeimas, – šeimos maldą, šeimos Raštų studijavimą, šeimos namų vakarą, šeimos pramogas, šeimos istoriją, šeimos tarybas ir šeimos laisvalaikį. Taip pat jis parodė trijų minučių vaizdo siužetą apie Pirmosios Prezidentūros mokymus šeimos klausimais.

Jis taip kvietė klausytojus: „Pamaldžiai apsvarstykite tai, ką išgirdote, ir kaip tie principai bei jų taikymas – ar jūsų aplinkybėms tinkantys jų variantai – galėtų palaiminti jūsų šeimą ir šeimas tų, kuriems tarnaujate.“

Vyresnysis Kristofersonas sakė, kad šeimos malda padeda bejėgiui rasti įkvėpimą, šeimos Raštų studijavimas (šventieji skaito keturias Raštų knygas) paruošia įveikti gyvenimo iššūkius, o šeimos namų vakaras (šimtmečio senumo šventųjų tradicija drauge praleisti vieną vakarą per savaitę) stiprina šeimas. Jis taip pat sakė, kad šeimos istorijų mokymasis suteikia šeimai „daugiau pasitikėjimo ir atsparumo susidūrus su iššūkiais“.

„Planuodami šį renginį, stengėmės padėti skirtingų tikėjimų bendruomenėms gauti idėjų, kaip būti geromis šeimomis, – sakė Filadelfijos arkivyskupas Čarlzas Dž. Čepatas. – Nemanau, kad kam nors sekasi geriau nei pastarųjų dienų šventųjų bendruomenei ir šventiesiems. Esu dėkingas, kad noriai padedate mus mokyti.“

Nors kai kurie traukiasi iš šeimų stiprinimo mūšio manydami, kad tai pralaimėtas reikalas, vyresnysis Kristofersonas sakė, kad gyvybiškai svarbu žvelgti į tolimą perspektyvą.

„Esu girdėjęs, kad vaikų auginimas – tarsi sodo auginimas, – sakė jis. – Jūs negalite priversti augalų ar gėlių pražysti kada norite ir kaip norite, bet jūs galite daug nuveikti sudarydami žydėjimui palankias sąlygas. Būtent apie tai šiandien kalbėjome. Svarbiausia ne tai, ką mes darome, o tai, ką leidžiame Dievui padaryti per mus.“

Šiais metais Pasaulinis susitikimas šeimų klausimais pirmą kartą yra surengtas Jungtinėse Valstijose nuo 1994 m., kada jis pirmą kartą įvyko Popiežiaus Jono Pauliaus II nurodymu. Šių metų renginio tema yra „Mūsų misija yra meilė: gyvybe trykštanti šeima“.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.