Tema

Šventyklos aikštė

Istorinė Šventyklos aikštė Solt Leik Sičio centre, Jutos valst., yra viena labiausiai turistų lankomų vietų Jutoje, čia yra įsikūrusi Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Vyriausioji valdyba.

Šventyklos aikštėje vyksta nemokamos ekskursijos 30 kalbų, kurias gimtąja kalba veda gidai. 14 hektarų plotą užimančioje aikštėje esančios žinomos mokslinės bibliotekos, kultūriniai renginiai ir istoriniai pastatai pritraukia milijonus lankytojų iš viso pasaulio Aikštės puošmena – didinga Solt Leiko šventykla, kurios statyba užtruko 40 metų. Nors šventykla nėra atvira visiems, lankytojai gali užeiti į Solt Leiko Tabernakulį, pastatytą 1867 metais. Tabernakulyje yra 2 900 vietų žiūrovams, jame vyksta įvairūs religiniai ir visuomeniniai renginiai, jis taip pat yra visame pasaulyje žinomo Mormonų Tabernakulio choro būstinė. Choro repeticijos yra viešos.

Šventyklos aikštėje yra du lankytojų centrai, kuriuose lankydami parodas ir žiūrėdami filmus, žmonės gali sužinoti daugiau apie pastarųjų dienų šventųjų tikėjimą. Šiauriniame lankytojų centre stovi 3,3 metrų aukščio Bertelio Torvaldseno skulptūra „Kristus“. Pietiniame lankytojų centre esančioje parodoje yra demonstruojamas sumažintas Solt Leiko Šventyklos maketas, kuriame parodytos ir šio istorinio pastato viduje esančios patalpos.

Besidomintys genealogija, traukia į šiaurinėje Šventyklos aikštės dalyje esančią Šeimos istorijos biblioteką, didžiausią tokio pobūdžio biblioteką pasaulyje. Ten pat stovi ir Bažnyčios istorijos muziejus, edukacinėmis parodomis ir programomis pateikiantis Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios istoriją. Įėjimas į abu šiuos pastatus yra nemokamas ir atviras visuomenei. Norintys sužinoti daugiau apie mormonų istoriją, taip pat gali apsilankyti Bažnyčios istorijos bibliotekoje, esančioje Šventyklos aikštės šiaurės rytuose.

Šventyklos aikštės rytuose stovi 28 aukštų Bažnyčios biurų pastatas, pastatytas 1972 metais. Tai aukščiausias pastatas Solt Leik Sityje, kuriame esančioje apžvalgos aikštelėje lankytojai gali grožėtis nuostabiu apylinkių vaizdu. Šalia Bažnyčios biurų pastato stovi klasikinio stiliaus Bažnyčios Administracijos pastatas, pastatytas 1917 metais. Šiame pastate yra dabartinių Bažnyčios vadovų biurai, jis nėra viešai lankomas.

Lankytojų mėgstama vieta – šimtmečio senumo Džozefo Smito memorialas, anksčiau buvęs „Jutos“ viešbutis. Šiame didingame pastate lankytojus kviečia trys restoranai ir daugybė banketo salių, jame įrengti Bažnyčios darbuotojų biurai. Lankytojai čia nemokamai gali pažiūrėti filmą „Džozefas Smitas – Sugrąžinimo pranašas“ apie pirmąjį Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios prezidentą.

Šiaurinę Šventyklos aikštės dalį užima 21 000 vietų Konferencijų centras, kuriame yra viena didžiausių pasaulio salių. Šiame pastate, kurio statybos buvo baigtos 2000 metais, vyksta visuotinės Bažnyčios konferencijos, kurios organizuojamos du kartus per metus ir būna transliuojamos visame pasaulyje. Konferencijų centre rengiami įvairūs koncertai ir spektakliai, taip pat ir kalėdiniai Mormonų Tabernakulio choro koncertai. Dar viena visų mėgstama šventinė tradicija – kalėdiniai žiburiai Šventyklos aikštėje.

Dviejuose 19 amžiaus viduryje pastatytuose Bažnyčios prezidento Brigamo Jango ir jo šeimos namuose lankytojų laukia kelionė laiku. Avilio name vyksta nemokamos ekskursijos, o Liūto name esančiame restorane patiekiami naminiai patiekalai.

Lėktuvo laukiantys keliautojai, persėdantys Solt Leiko oro uoste, gali autobusu nemokamai nuvykti į Šventyklos aikštę ir sudalyvauti ekskursijoje.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.