Naujienos

Vilniuje įvyko šventyklos ir giminės istorijos darbui skirta vakaronė

Gegužės 29 d. Vilniaus susirinkimų namuose įvyko susitikimas su Bažnyčios Šiaurės Europos krašto Giminės istorijos departamento atstove Liusija Fernandes. Susirinkimas buvo skirtas „FamilySearch“ centrų ir giminės istorijos darbo koordinatoriams, Bažnyčios vadovams ir visiems nariams.

Kreipimąsi į susirinkusiuosius sesuo Fernandes pradėjo žodžiais apie poreikį gyventi susitelkus į Gelbėtoją ir kad tai yra pasiekiama per asmeninį ryšį su Kristumi, mūsų sudaromas sandoras ir apeigas šventykloje. Ji citavo Bažnyčios prezidento Raselo M. Nelsono žodžius: „Jėzus Kristus yra visko, ką darome šventykloje, centre. Kai daugiau galvosite apie šventyklą, daugiau galvosite apie Jį. Viskas, kuo tikime, ir visi Dievo pažadai, kuriuos Jis davė savo sandoros žmonėms, šventykloje susijungia į viena.“ Ji pasidalijo svajone, kad kada nors vieną dieną šventykla stovės ir Baltijos šalyse. Šventyklos Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčioje yra ypatingi ir šventi pastatai, kuriuose yra tuokiamasi, sudaromos sandoros, taip pat atliekamos šventos apeigos už mirusiuosius. Dabar mūsų bažnyčios nariai paprastai lankosi Suomijos Helsinkio šventykloje.

Vėliau pokalbis pakrypo apie Bažnyčios padalinių giminės istorijos ir šventyklos darbo organizavimą įvairiais lygmenimis, kartu sudarant skyriaus šventyklos ir giminės istorijos darbo planą. Šis planas, tai paprastas vietinio padalinio planas artimiausiam laikotarpiui derinant veiksmus, susijusius su giminės istorijos darbu ir pasiruošimui lankymuisi šventykloje arba pačiomis kelionėmis. Tai galėtų būti pagalba nariams atlikti genealoginę paiešką atrandant 4 savo protėvių kartas, pagalba susikurti „FamilySearch“ paskyras ir naudotis Giminės medžiu, įtraukti jaunimą į giminės istorijos darbą ir t. t.

Kalbėdama apie šventyklas sesuo Fernandes pateikė kitą prezidento Nelsono citatą: „Dangiškasis Tėvas siuntė savo vaikus į žemę daugiau nei šešis tūkstantmečius. Dauguma šių žmonių dar nėra gavę apeigų, kurios suteiktų jiems teisę į amžinąjį gyvenimą. Štai kodėl šventyklos yra tokios svarbios, štai kodėl Izraelio surinkimas abiejose uždangos pusėse šiandien yra svarbiausias darbas žemėje. Atlygis už sandorų su Dievu laikymąsi yra dangaus galia! Galia, kuri stiprina mus, kad galėtume geriau atlaikyti išbandymus, pagundas ir sielvartus. Ši galia palengvina mūsų kelią. Maldingai ir nuosekliai stenkitės suprasti šventyklos sandoras ir apeigas. Dvasinės durys atsivers! Išmoksite praskleisti uždangą tarp dangaus ir žemės, prašyti, kad jus lankytų Dievo angelai ir geriau gauti nurodymus iš dangaus. Šventyklų statymas gal ir nepakeis jūsų gyvenimo, bet jose leidžiamas jūsų laikas tikrai pakeis!“

Besiruošiantys lankytis šventykloje nariai buvo raginami pasinaudoti nauja „FamilySearch“ funkcija, vadinama „Paruošta apeigoms“ (https://familysearch.me/ordinancesready) prieinama ir „FamilySearch“ svetainėje ir mobiliojoje programėlėje „FamilySearch Tree“. Susirinkusieji galėjo užduoti klausimus apie svetainę „FamilySearch“.

Susirinkimo pabaigoje Liusija Fernandes kalbėjo apie galimybę vyresniems kaip 26 metų nariams, liekant savo namuose, tarnauti 1-2 metų trukmės Bažnytinės tarnystės misijose. Savanoriams nereikės išvykti iš savo šalies, leisti pinigų kelionėms ir apsigyvenimui svetur. Tereikia turėti kompiuterį ir prieigą prie interneto. Pageidautina bent bazinis kompiuterini raštingumas. Jei „FamilySearch“ misionieriais tarnautų keli atstovai iš Lietuvos, nebūtina kad visi jie mokėtų anglų kalbą. Misija atliekama tam tikrą valandų kiekį per mėnesį padedant aptarnauti „FamilySearch“ vartotojų pagalbos užklausas bei talkininkaujant atskiruose specialiuose projektuose, pavyzdžiui apdorojant skaitmenizuotą medžiagą. Atliekant šią nenuolatinę misiją laisvu laiku galima užsiimti kitais reikalais ir darbais. Kalbėdama apie tarnavimą tokioje misijoje, sesuo Fernandes žadėjo susirinkusiesiems, kad „tarnavimas Dievui ir jūsų artimiesiems padės jums nugalėti asmeninius sunkumus ir problemas, su kuriomis mes visi susiduriame savo gyvenime.“ Jei esate Bažnyčios narys ir norėtumėte tarnauti tokioje misijoje, su seserimi Fernandes galite susisiekti el. paštu Lucia.Fernandes@familysearch.org ir ji padės jums pateikti paraišką (nesiųskite klausimų apie „FamilySearch“ funkcijas ar kitus genealoginio darbo niuansus, jie pateikiami Pagalbos tarnybai).

Svetainę „FamilySearch“ lietuvių kalba rasite adresu https://www.familysearch.org/lt

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.