Pranešimas spaudai

Pasaulinėje pastarųjų dienų šventųjų konferencijoje kalbėtojai ragina mąstyti dvasiškai

Dviejų dienų konferencijoje, vykusioje 2023 m. rugsėjo 30 d. ir spalio 1 d. Solt Leik Sityje, Jutos valstijoje, JAV ir transliuotoje žiūrovams visame pasaulyje, prezidentas Raselas M. Nelsonas iš anksto įrašytoje kalboje mokė, kad sprendimų priėmimas, dvasiškas mąstymas ir pirmumo teikimas Jėzui Kristui veda į džiaugsmingą gyvenimą.

„Mąstydami celestiališkai, į išbandymus ir pasipriešinimą žvelgsite naujoje šviesoje“, – sakė Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios prezidentas, neseniai atšventęs savo 99-ąjį gimtadienį. Jis sakė, kad celestialinis mąstymas keis širdį ir skatins nuoširdžiau melstis. Dėl raumenų pažeidimo jis stebėjo konferenciją per internetą, užuot dalyvavęs asmeniškai.

Visuotinė konferencija yra pasaulinis Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios susirinkimas. Du kartus per metus, pirmąjį balandžio savaitgalį ir pirmąjį spalio savaitgalį, Bažnyčios vadovai iš viso pasaulio dalijasi žiniomis, arba pamokslais apie Jėzų Kristų ir Jo Evangeliją. Žiūrėti, klausytis ir dalyvauti kviečiami visų tikėjimų, įsitikinimų ir kilmės žmonės iš viso pasaulio.

Konferencijoje kalbėjo vyresnysis Dyteris F. Uchtdorfas, kilęs iš Vokietijos, vyresnysis Alanas T. Filipsas iš Jungtinės Karalystės ir vyresnysis Kristofas Ž. Žiro-Karjė, gimęs Prancūzijoje. Kiti pranešėjai buvo iš Argentinos, Brazilijos, Gvatemalos, Korėjos, Naujosios Zelandijos ir Jungtinių Valstijų.

Savo kalboje vyresnysis Uchtdorfas iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo komentavo palyginimą apie sūnų palaidūną. Šiame Biblijos pasakojime, kurį pirmas papasakojo Jėzus Kristus, maištaujantis sūnus palieka namus ir iššvaisto savo palikimą. Jam grįžus, tėvas jam atleidžia ir šiltai jį priima.

Vyresnysis Uchtdorfas kreipėsi į tuos, kurie prarado tikėjimą, pažadėdamas, kad kai tik jie nuspręs sugrįžti ir eiti Jėzaus Kristaus keliu, Jo galia įsilies į jų gyvenimą ir jį pakeis.

„Tai, kaip elgiamės vieni su kitais, iš tiesų svarbu!“ – sakė vyresnysis Filipsas. Jis ragino klausytojus padėti tiems, kurie patiria sunkumų savo šeimoje, bendruomenėje ar visuomenėje. Rūpinimasis tais, kuriems to reikia, taip pat gali apimti siekį palengvinti kančias tų, kurie gyvena labai skurdžiai, kurie priversti palikti namus dėl persekiojimo, konfliktų ir smurto.

Per savo pirmąją kalbą visuotinėje konferencijoje vyresnysis Žiro-Karjė aiškino, kad žmonės gali būti užaugę skirtingose kultūrose; gali būti kilę iš skirtingų socialinių ir ekonominių aplinkybių; jų žemiškasis paveldas, įskaitant tautybę, odos spalvą, polinkį skirtingam maistui, politinę orientaciją, gali labai skirtis. Bet visi be išimties yra Dievo vaikai, sakė jis.

Konferencijos metu vyresnysis Aleksandras Duškas buvo palaikytas kaip visuotinis Septyniasdešimties įgaliotinis. Visuotinės konferencijos vadovų sesijoje buvo palaikyti du nauji Septyniasdešimčių nariai kraštuose ir du buvo atleisti.

Konferencijos pabaigoje prezidentas Nelsonas paskelbė, kad Bažnyčia pastatys dar 20 šventyklų Afrikoje, Azijoje, Lotynų Amerikoje, JAV ir Okeanijoje. Pastarųjų dienų šventieji šventyklas laiko Dievo namais, šventumo ir taikos vietomis, atskirtomis nuo pasaulio rūpesčių. Jos skiriasi nuo tūkstančių įprastų maldos namų, arba susirinkimų namų, visame pasaulyje, kurie naudojami sekmadieninėms pamaldoms.

Konferencijoje giedojo įvairūs chorai, pavyzdžiui Šventyklos aikštės Tabernakulio choras, kuriam dirigavo Mekas Vilbergas ir Rajanas Merfis, o akompanavo vargonininkai Endriu Ansvortas ir Ričardas Elijotas.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.