Naujienos

Mormonų vadovas skatina dialogą ir gilesnį savitarpio supratimą tarp pasaulio tikėjimų

Kad pasiektume taiką, saugumą ir darną pasaulyje, „turime tikrai tikėti tuo, ką sakome. Turime nuoširdžiai rūpintis vieni kitų gerove ir savo gerais ketinimais kitų atžvilgiu“. 

Tai vyresniojo Jorgo Klebingato žodžiai, pasakyti penktajame Tradicinių ir pasaulio religijų kongrese, kuris įvyko 2015 m. birželio 11 d., ketvirtadienį, Astanoje, Kazachstane. Vyresnysis Klebingatas, Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Pirmojo Septyniasdešimties kvorumo ir Rytų Europos Krašto prezidentūros narys, yra antras Bažnyčios pareigūnas, kalbėjęs šioje, kas trejus metus vykstančioje pasaulinėje religijų konferencijoje. Vyresnysis Polas B. Paiperis iš Septyniasdešimties, kuris ketvirtadienį lydėjo vyresnįjį Klebingatą, tokiame kongrese kalbėjo 2009 metais.

Šiais metais tarp susisirinkusiųjų buvo Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban KiMūnas, Jordano karalius Abdula II, Suomijos prezidentas Saulis Niinistas, Etiopijos prezidentas Mulatu Tešomėjas, krikščionybės, islamo, judaizmo, budizmo, daoizmo, induizmo, šintoizmo, zoroastrizmo atstovai ir keletas nevyriausybinių organizacijų – iš viso apie 80 delegacijų iš 42 šalių.

Popiežiui Pranciškui atstovavo Žanas Luisas Pjeras Turanas, Katalikų bažnyčios prancūzų kardinolas ir Popiežiškosios tarpreliginio dialogo tarybos Romos kurijoje prezidentas.

Kongreso tema 2015 metais – dialogo pobūdis, į taiką, saugumą ir harmoniją vedantys pasaulio religinių lyderių tarpusavio pagarba ir supratimas.

Vyresnysis Klebingatas pastebėjo, jog dėl to, kad pradžioje Bažnyčia patyrė persekiojimą ir atstūmimą, jos nariams ypač rūpi tie, kurie yra skriaudžiami, nesuprasti ir negerbiami.

„Ten, kur [pastarųjų dienų šventųjų] yra dauguma, mes iš visų jėgų stengiamės būti svetingi ir nuoširdūs kitų tikėjimų žmonėms, – sakė vyresnysis Klebingatas. – Ten, kur mūsų yra mažuma, norėtume, kad taip pat maloniai būtų elgiamasi ir su mumis.“

Jis taip pat sakė, jog taika, saugumas ir darna gali kilti tiesiog stengiantis daugiau sužinoti vieniems apie kitus.

„Visus mus kviečiu daugiau sužinoti vieniems apie kitus, suprasti vieniems kitų doktrinas ir įsitikinimus, ištirti, kaip smarkiai ir dėl ko įvairios religijos buvo persekiojamos, – sakė vyresnysis Klebingatas. – Tikslia informacija pagrįstos teisingos žinios gali padėti išsklaidyti baimę.“

 Skaitykite visą vyresniojo Klebingato kalbą penktajame Tradicinių ir pasaulio religijų kongrese: anglų kalba, rusų kalba

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.