Pranešimas spaudai

Mormonai didina pagalbą pabėgėliams

Mormonai Europoje, remiami Bažnyčios vyriausiosios valdybos Jungtinėse Valstijose, didina paramą į Europą plūstantiems pabėgėliams.

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia – toks yra oficialus „Mormonų“ bažnyčios pavadinimas – jau daugiau kaip dešimt metų teikia paramą pabėgėliams Vidurio Rytuose, pabėgėlius Jordane, Libane, Turkijoje ir Sirijoje aprūpindami šimtais tūkstančių antklodžių, drabužiais, skubios medicininės pagalbos priemonėmis, maistu ir kitais ištekliais.

Vyresnysis Patrikas Kearonas, kuris kartu su savo dviem patarėjais vadovauja daugiau nei pusei milijono Bažnyčios narių Europoje, pasakė, kad reaguodama į krizę Europoje Bažnyčia papildomai įsipareigojo skirti 4,6 milijono eurų, kad nedelsiant padėtų persikėlusioms šeimoms ir tiems, kurie dar atvyks.

„Mus, kaip ir daugelį kitų, toliau jaudina istorijos ir vaizdai, kaip žmonėms stinga pagrindinių būtinų dalykų: maisto, vandens ir laikinos pastogės, – sakė jis. – Jie tiek daug prarado.“

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia skirs lėšų žinomoms nevyriausybinėms organizacijoms, tarp kurių yra Jungtinių tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdyba, Jungtinių tautų vaikų fondas (UNICEF), Katalikų labdaros organizacijos, Tarptautinė medicinos tarnyba (IMC) ir organizacija „Medikai už žmonių teises“ (PHR). Kitos lėšos bus skirstomos per vietines savivaldas ir šalies valstybines agentūras, užsiimančias pagalba pabėgėliams.

„Bažnyčia jau yra padėjusi ir toliau padės persikėlusiems ir be namų liekantiems konflikto zonose ar kaimyninėse šalyse, į kurias jie pabėgo, žmonėms“, – sakė Šeron Eubank, Bažnyčios Humanitarinės tarnybos direktorė.

Nuo 1985 m. Bažnyčia teikia pagalbą ir vykdo plėtros projektus humanitariniais tikslais neatsižvelgdama į pagalbos gavėjų tautybę ar religiją. Kartu su daugeliu kitų visoje Europoje pavienės Mormonų kongregacijos taip pat atsiliepia į kvietimą padėti iškilus pabėgėlių krizei, kaip sakė vyresnysis Kearonas.

Škotijoje daugiau kaip 2 000 žmonių suvienijo pajėgas ir nusiuntė drabužių, antklodžių ir kitų būtinų priemonių bėgantiems per sienas. Vadovaujant labdaros grupei „Dumfries and Galloway Refugee Action charity group“ pastarųjų dienų šventieji kartu su kitais į vietinę Mormonų bažnyčią, vieną iš 30-ies vietos surinkimo punktų, pristatė daug reikalingų priemonių.

Vokietijoje kelios Miuncheno kongregacijos susivienijo, kad padėtų vietos pabėgėlių prieglaudai statyti išorinę sieną, rūšiuoti paaukotus drabužius ir parūpinti 170 higienos priemonių, javainių batonėlių, piešimo reikmenų ir pliušinių žaislų paketų. Darmštato kongregacija kartu su keliomis vietos labdaros organizacijomis ištisus metus padėjo rinkti pabėgėliams paaukotus drabužius, baldus ir kitus daiktus.

Hadersfilde, Anglijoje, Bažnyčios nariai prisidėjo prie didžiulės bendruomenės akcijos ir rinko drabužius, rūšiavo, krovė ir pakavo ruošdami išsiuntimui.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.