Tema

Granito kalno įrašų saugykla

Didžiausia genealoginių įrašų kolekcija yra laikoma saugioje, kalnuose šalia Solt Leik Sičio, Jutos valst., esančioje saugykloje. Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia 1965 metais įrengė Granito kalno įrašų saugyklą tam, kad apsaugotų Bažnyčiai svarbius įrašus, įskaitant milžinišką šeimos istorijos mikrofilmų kolekciją.

Saugumo sumetimais Granito kalno įrašų saugykla nėra prieinama visuomenei, bet paspaudę čia galėsite pamatyti „užkulisių“ vaizdo turą.

Saugykloje saugoma 3,5 milijono nuotraukų mikrofilmuose, mikrokortose ir skaitmeniniais medijos formatais. Šiuo metu Bažnyčia užsiima mikrofilmų pervedimu į skaitmeninį formatą, padarant juos prieinamus FamilySearch.org svetainėje. Norėdami sužinoti daugiau apie šį procesą, žiūrėkite šį vaizdo filmą.

Granito kalno įrašų archyve dokumentų nuotraukos yra renkamos sudarius sutartis su archyvais, bibliotekomis ir bažnyčiomis iš daugiau kaip 100 šalių. Šių įrašų kopijos nemokamai duodamos įrašų saugotojui, o kartais duodamos ir papildomos kopijos, kai originalai prarandami stichinių nelaimių ar gaisto metu. Čia galėsite pažiūrėti filmą apie tai, kaip po niokojančio ciklono Bažnyčia atkūrė svarbius Ramiojo vandenyno Niue saloje gyvenančios tautos genealoginius įrašus

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.