Tema

FamilySearch svetainė

FamilySearch.org yra vienas populiariausių pasaulyje genealoginių šaltinių. Svetainę remia Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia, visi ja gali naudotis laisvai ir nemokamai. Nuo jos veikimo pradžios 1999 metų gegužės mėnesį, ieškodami žinių apie savo šeimos paveldą, FamilySearch.org svetainėje apsilankė per 150 milijonų žmonių.

Įrašai internete
FamilySearch.org lankytojai gali ieškoti informacijos daugiau nei milijarde skaitmeninių nuotraukų ir indeksų iš viso pasaulio. Tarp šių įrašų yra valdžios išduoti ir bažnytiniai gimimo, santuokų ir mirčių liudijimai, surašymo dokumentai, testamentai, žemės dokumentai, karo tarnybos dokumentai ir kt. Kas savaitę yra paviešinami milijonai naujų dokumentų.

Daugelis FamilySearch svetainėje esančių dokumentų yra suindeksuoti, todėl juos lengviau rasti. Indeksus kuria savanoriai. Šiuo metu pasaulyje yra 125 000 aktyvių indeksuotojų, kasdien sutvarkančių apie milijoną vardų. Šiame darbe padėti gali bet kas, nepriklausomai nuo amžiaus, religijos ar techninių žinių; viskas, ko reikia, tai kompiuteris ir interneto ryšys. Nemokama indeksavimo programa internete veikia septyniomis kalbomis.

Paieškos pagalba
FamilySearch.org yra keletas įrankių, skirtų padėti žmonėms išmokti ieškoti savo šeimos istorinių duomenų. Pavyzdžiui, FamilySearch Wiki – tai interaktyvi internetinė enciklopedija, skirta šeimos istorijos duomenų paieškai. Šioje svetainėje yra paieškos pagalba, gidai ir FamilySearch ekspertų patarimai, bet joje taip pat galima pasidalinti savo genealogijos žiniomis. Svetainės lankytojai gali ieškoti informacijos pagal geografinę sritį arba temą, gauti patarimų ir naudingos informacijos apie tai, kaip prižiūrėti savo šeimos geneologinius medžius.

FamilySearch forumuose internetu galima užduoti klausimus ir FamilySearch darbuotojai arba kas nors iš genealoginės bendruomenės padės rasti atsakymus į juos.

FamilySearch svetainėje vyksta nemokamos pamokos internetu, kuriose galima dalyvauti bet kuriuo patogiu metu.

Pamokų trukmė ir formatas skiriasi priklausomai nuo temos, bet dažniausiai tai yra pristatymo filmas, PowerPoint programos pateiktis ir padalomoji pamokos medžiaga. Daugelį šių pamokų veda garsios Šeimos istorijos bibliotekos Solt Leik Sityje ekspertai, bet FamilySearch bendradarbiauja ir su pavieniais genealogijos specialistais ir tokiomis įstaigomis, kaip Vidurio vakarų genealogijos centras Independence mieste, Misūrio valst.

Faktai
Keletas faktų apie FamilySearch.org:

  • Vardų paieškos duomenų bazėse: daugiau nei 1 milijardas
  • Apsilankymų per dieną: daugiau nei 10 milijonų
  • Lankytojų per mėnesį: daugiau nei 3 milijonai
  • Per dieną peržiūrimų puslapių: daugiau nei 1 milijonas
  • Registruotų vartotojų: daugiau nei 1 milijonas
  • Apsilankymų nuo svetainės veikimo pradžios: daugiau nei 15 milijardų
  • Lankytojų nuo veikimo pradžios: daugiau nei 150 milijonų

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.