Tema

Eutanazija ir gyvenimo prailginimas

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia tiki žmogaus gyvybės šventumu ir todėl prieštarauja eutanazijai. Eutanazija apibūdinama kaip sąmoningas nuo nepagydomos būklės ar ligos kenčiančio asmens numarinimas. Toks sąmoningas veiksmas iš karto nutraukia gyvybę, pavyzdžiui, per vadinamąją pagalbą nusižudyti. Nutraukti gyvybę tokiu būdu yra Dievo įsakymų pažeidimas.

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia nemano, kad leidimas žmogui numirti natūralia mirtimi, atjungus jį nuo dirbtinai gyvybę palaikančių įrengimų užsitęsus ligai, patenka į eutanazijos apibrėžimą. Kai mirtis nuo tokios ligos ar įvykio tampa akivaizdžia, ji turi būti priimama kaip palaiminimas ir prasminga amžinosios egzistencijos dalis. Nariai neturėtų jaustis įpareigoti pratęsti mirtingąjį gyvenimą nepagrįstomis priemonėmis. Tokie sprendimai turėtų būti priimami šeimos narių, gavus išmintingą ir kompetentingą gydytojo patarimą ir siekiant dieviškų nurodymų pasninkaujant ir meldžiantis.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.