Tema

Bažnyčios istorija Lietuvoje

Pirmieji Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios misionieriai, tuomet tarnavę Tilžės mieste, į Klaipėdą atvyko 1907 metais. Pirmieji nariai Klaipėdoje buvo pakrikštyti 1909 metais ir buvo įkurtas nedidelis Bažnyčios skyrius, priklausęs Vokietijos-Austrijos misijos Masureno apygardai. Jo nariai, vadovaujami vietinio kunigystės vadovo Fridricho Šuckės reguliariai rinkdavosi maždaug iki 1939 metų, kol misionieriai amerikiečiai buvo evakuoti iš šalies.

Mūsų dienomis Bažnyčios misionieriai dar kartą atvyko į Lietuvą 1992 m. gruodžio 21 dieną. 1993 m. Lietuvoje lankėsi Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Dvylikos Apaštalų Kvorumo narys M. Raselas Balardas, kuris pašventino šalį misionieriškam darbui. 

1993 metais buvo įsteigtas pirmasis Bažnyčios skyrius Vilniuje. Vėliau buvo įkurti skyriai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Dabar Lietuvoje yra daugiau nei 900 Bažnyčios narių. Šiuo metu visi Bažnyčios skyriai Lietuvoje priklauso Lietuvos apygardai – vienai iš keturių Baltijos misijos apygardų. Bažnyčią Lietuvoje bei visame pasaulyje organizuoja ir jos veiklą vykdo nesamdoma kunigija. Vadovai ir kitas pareigas bažnyčioje einantys nariai tarnauja be atlygio. 

Nemažai Bažnyčios narių lietuvių 1,5–2 metų laikotarpiui buvo pašaukti tarnauti kaip Bažnyčios misionieriai. Jie vyko į skirtingas šalis – Rusiją, Ukrainą, Lenkiją, Vokietiją, Škotiją, Angliją ir JAV.

 

Papildomi šaltiniai

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.