Tema

Bažnyčios istorijos biblioteka

Bažnyčios istorijos biblioteka yra skirta saugoti Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios istoriją ir ja dalintis. Pastatas atvėrė duris 2009 metais ir iki šiol priėmė tūkstančius žmonių, norinčių sužinoti daugiau apie mūsų Bažnyčios istoriją ir jos narius.

21 000 kvadratinių metrų plotą užimanti įstaiga yra penkių aukštų, kuriuose įrengta viešoji biblioteka, skaitymo salė ir saugykla, sauganti šiuos istorinius leidinius:

  • 270 000 knygų, brošiūrų, žurnalų, vadovėlių ir kt.
  • 240 000 originalių, niekur nepublikuotų užrašų rinkinių (žurnalų, dienoraščių, laiškų, užrašų ir kt.)
  • 3,5 milijonų Bažnyčios narių patriarchalinių palaiminimų
  • 13 000 nuotraukų rinkinių
  •  23 000 garso ir vaizdo įrašų

Dalis jų yra viešoje bibliotekos dalyje, o kiti laikomi archyvo saugyklose ir pristatomi lankytojams į skaityklą. Čia gautą medžiaga lankytojai dažniausiai naudoja rinkdami duomenis knygoms arba moksliniams straipsniams. Kiti naudojasi Bažnyčios istorijos bibliotekos kolekcijomis, ieškodami daugiau informacijos apie savo palikuonis mormonus arba apie JAV Vakarų istoriją.

Šiame moderniame pastate yra dviejų tipų archyvų saugyklos, kuriose saugomos istorinės relikvijos. Dešimtyje pagrindinės saugyklos patalpų palaikoma 13 laipsnių pagal Celsijų temperatūra ir 35 proc. santykinis oro drėgnumas. Dviejose specialiose patalpose, kur saugoma Bažnyčiai svarbūs spalvoti kino filmai, nuotraukos ir garso įrašai, palaikoma minus dvidešimties laipsnių pagal Celsijų temperatūra.

Be viešų patalpų ir saugyklų, naujajame pastate yra ir patalpų, skirtų konservavimui, kolekcijų formavimui ir moksliniams tyrimams. Bažnyčia kasmet konservuoja 300–500 knygų ir dokumentų ir 3 000–4 000 garso ir vaizdo įrašų. Kolekcijų formavimo darbuotojai kasmet gauna ir kataloguoja nuo 500 iki 700 naujų kolekcijų, įskaitant 6 000 leidinių. Naujajame pastate yra darbuotojų ir savanorių, prižiūrinčių istorinius objektus, besirūpinannčių interneto medžiaga ir tokiais leidiniais kaip „Džozefo Smito užrašai“, biurai.

Bažnyčios istorijos biblioteka gavo Leadership in Energy and Environmental Design (LEED – Energetikos ir aplinkosaugos vystymo lyderystės) sidabro apdovanojimą. Norint pelnyti šį „žaliąjį“ apdovanojimą, pastatai turi naudoti mažiau šilumos ir elektros energijos, turėti geresnę išorės apžvalgą, langus įrengiant arčiau darbo vietų, būti arčiau visuomeninio transporto, naudoti vietoje gaminamus produktus, kurie gali būti perdirbami arba kurie mažiau išskiria dujų, darančių poveikį žmonių sveikatai.


 

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.