Tema

Atvirų durų dienos šventykloje

Kai Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia pastato naują šventyklą, šio švento pastato durys atveriamos norintiems jį apžiūrėti. Šių atvirų durų dienų, trunkančių porą savaičių, metu bet kas gali užeiti į šventyklą. Po to šventykla yra oficialiai pašventinama ir tampa atvira tik aktyviems Bažnyčios nariams.

Atvirų durų dienų metu lankytojai gali sužinoti daugiau apie šventyklų tikslą ir tai, kodėl jos yra svarbios pastarųjų dienų šventiesiems. Dalyvaujantys atvirų durų dienose iš pradžių pamato trumpą įvadinį vaizdo įrašą, o po to savanoris gidas nuveda juos į šventyklą. Šventyklos viduje gidas papasakoja apie pagrindinių kambarių, kuriuose vyksta pamokos, santuokos ir krikštai, paskirtį. Gidai taip pat trumpai paaiškina su tų kambarių paskirtimi susijusius pastarųjų dienų šventųjų tikėjimo principus. Baigę ekskursiją, lankytojai yra parvedami atgal prie registratūros, kur gali pasivaišinti ir užduoti papildomus klausimus savanoriams.

Dalyvavimas šventyklos atvirų durų dienose yra nemokamas, bet esant dideliam lankytojui skaičiui, gali prireikti bilietų. Be viešų ekskursijų, šventyklos atvirų durų dienomis vyksta ekskursijos greta gyvenantiesiems, rangovams, statybų darbuotojams, vietinės žiniasklaidos atstovams bei pakviestiems aukštas pareigas užimantiems visuomenės ir valdžios atstovams.

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios nariams šventyklos yra „Dievo namai“ – švenčiausia vieta žemėje. Šventyklos apeigos sujungia šeimas amžinybei, moko apie gyvenimo prasmę ir paaiškina Dievo duotą išgelbėjimo planą. Lankymasis šventykloje parodo pastarųjų dienų šventųjų dvasinį augimą ir stiprina pasiryžimą sekti Jėzaus Kristaus pavyzdžiu.

Šiuo metu visame pasaulyje yra 134 veikiančios šventyklos ir 26 statomos arba planuojamos statyti.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.