Naujienos

Bažnyčios vadovai ruošiasi 188-ajai metinei visuotinei konferencijai

Šį savaitgalį pastarųjų dienų šventieji iš viso pasaulio dalyvaus 188-ojoje visuotinėje Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios konferencijoje, kuri vyks Konferencijų centre Solt Leik Sityje.

Pirmą kartą po išrinkimo 17-uoju Bažnyčios prezidentu jai pirmininkaus Prezidentas Raselas M. Nelsonas.

 

Du kartus per metus mormonai renkasi pasiklausyti visuotinių įgaliotinių ir kitų Bažnyčios vadovų, sakančių dvasiškai pamokančias ir įkvepiančias kalbas su Jėzaus Kristaus Evangelija susijusiomis temomis. Pavasarį vykstantys susirinkimai vadinami metine konferencija, o vykstantys rudenį – pusmetine. Taip pat kviečiami dalyvauti ir kitų religijų nariai.

Sesijos

Visuotinės konferencijos sesijos bus transliuojamos tiesiogiai iš Konferencijų centro tokiomis valandomis (Jutos, arba MDT, laiku):

  • Šeštadienio rytinė sesija – kovo 31 d., 10:00 (Lietuvos, arba EEST, laiku 19:00).
  • Šeštadienio popietinė sesija – kovo 31 d., 14:00 (EEST – 23:00).
     
  • Visuotinė kunigijos sesija – kovo 31 d., 18:00 (EEST – balandžio 1d., 3:00).
  • Sekmadienio rytinė sesija – balandžio 1 d., 10:00 (EEST – 19:00).
  • Sekmadienio popietinė sesija – balandžio 1 d., 14:00 (EEST – 23:00).

Visuotinė kunigijos sesija skirta vyrams ir vyresniems nei 12 metų vaikinams. Visuotinė moterų sesija vyks spalį.

Pirmoji visuotinė konferencija buvo surengta 1830 m., tais pačiais metais, kai buvo įkurta Bažnyčia. 2015 m. gruodžio 31 d. duomenimis, Bažnyčios narių visame pasaulyje yra daugiau kaip 15,6 milijono.

Pasaulinė auditorija

Kiekvieną sesiją konferencijų centras talpina 21 000 dalyvių. Be to dar milijonai jas žiūri arba jų klausosi skirtingomis kalbomis per televiziją, radiją, palydoviniu ir interneto ryšiu tūkstančiuose pastatų visame pasaulyje. 

Be transliacijos į vietinius pastarųjų dienų šventųjų susirinkimų namus visame pasaulyje per Bažnyčios palydovinę sistemą, šią transliaciją Bažnyčia rodo internetu svetainėse LDS.orgBYUtvBYU Radio, Mormon Channel bei YouTube.

Po kelių savaičių visuotinės konferencijos kalbos taps nuolat pasiekiamos internetu svetainėje LDS.org, Visuotinės konferencijos YouTube kanale ir programėlėje Evangelijos biblioteka daugiau kaip 80 kalbų.

Konferencijos kalbas Bažnyčia nedelsiant išplatins įvairiomis kalbomis savo socialinių tinklų kanalais. Raginame dalintis tomis žinutėmis naudojant saitažodį #LDSconf.

Konferencijos apžvalga su nuotraukomis bus skelbiama anglų kalba svetainėje MormonNewsroom.org ir tokiuose socialinių tinklų kanaluose, kaip FacebookTwitter bei Instagram.

Peržiūra Lietuvoje

Lietuvoje visuotinės konferencijos vaizdo įrašą, kaip įprasta, bus galima žiūrėti po savaitės bažnyčios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių susirinkimų namuose balandžio 7 ir 8 dienomis ir 15 d. – kunigijos sesiją. Peržiūrų laikai skelbiami skyriuose.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.