Inter-Faith-5584.jpg
Pranešimas spaudai

Vyresnysis Kukas susitinka su JK tikėjimo ir švietimo organizacijų vyresniaisiais vadovais

Apaštalas kalba apie „dėkingumo skolą“ už novatorišką tautos vaidmenį puoselėjant religijos laisvę

Per savaitę trukusią tarnystę Jungtinėje Karalystėje vyresnysis Kventinas L. Kukas iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo bendravo su tikėjimo ir švietimo organizacijų vyresniaisiais vadovais ir pabrėžė šalies istorinį palikimą – ir nuolatinę atsakomybę – ginant ir remiant religijos ar tikėjimo laisvę (FoRB).

Vyresnysis Kukas dalyvavo dviejuose reikšminguose susirinkimuose – vienas vyko Oksfordo universitete, o kitas Koptų Stačiatikių Bažnyčioje Londone, – kuriuose buvo akcentuojamas JK vaidmuo ginant religijos laisvę. Šie renginiai subūrė žinomus lyderius ir institucijas, kurių paskirtis saugoti religijos ar tikėjimo laisvę, o tai atitinka nuolatinį Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios įsipareigojimą palaikyti šią nepaprastai svarbią žmogaus teisę.

Vyresnįjį Kuką lydi jo žmona Merė, vyresnysis Maiklas T. Ringvudas iš Septyniasdešimčių prezidentūros ir vyresnysis Alanas T. Filipsas iš Šiaurės Europos krašto prezidentūros.

Britanijos tikėjimo, teisės ir religijos laisvės palikimo apmąstymas

Gegužės 29 d. Oksforde vyresnysis Kukas buvo pakviestas į Regento Parko koledžą, priklausantį Oksfordo universitetui. Dėl istorinių ryšių su religiniu nekonformizmu ir įsipareigojimo užtikrinti žmonėms galimybę įgyti išsilavinimą, Regento Parko koledžo pasirinkimas pabrėžė plačias istorines JK religinės laisvės šaknis.

Į susitikimą atvyko vyresnieji mokslininkai ir religijos laisvės gynėjai, tarp jų koledžo direktorius bei žymus tarptautinės teisės ir žmogaus teisių akademikas seras Malkolmas Evansas ir buvusi JK vyriausybės ministrė ir įtakinga religijos laisvės srities veikėja baronienė Elizabeta Beridž.

Renginyje buvo minimas stiprėjantis Regento Parko koledžo ir Bažnyčios bendradarbiavimas. Vyresnysis Kukas aptarė ir pagyrė istorinį JK vaidmenį kuriant religinės laisvės pagrindus, kurie savo ruožtu atvėrė kelią į šalį pirmiesiems Bažnyčios misionieriams 1837 metais.

Vyresnysis Kukas pabrėžė, kokią didelę įtaką Britanijos religijos laisvė turėjo jaunos Bažnyčios augimui.

„Vienas iš mūsų atvykimo čia tikslų buvo padėkoti asmeniškai. Jaučiame jums dėkingumo skolą, – sakė vyresnysis Kukas. –  Tuo laikotarpiu, nuo 1837 iki 1850 m., prie Bažnyčios prisijungusių žmonių skaičius buvo didesnis, o 1850 m. mūsų tikėjimo narių Anglijoje buvo daugiau nei Jungtinėse Valstijose. Ir tada daug vietinių narių emigravo į JAV. Mums tai buvo tikrai didžiulis palaiminimas.“

Vyresnįjį Kuką su Jungtine Karalyste sieja senos sąsajos, nes, būdamas jaunas, tarnavo Bažnyčios misionieriumi Londone.

Renginio vedėjas seras Malkolmas Evansas sakė: „Buvo tikrai didelė garbė ir malonumas išgirsti, ką vyresnysis Kukas sakė apie istorinius ryšius ir idėją, kad labai svarbu, jog kiekvienas turėtų vietą laisvai plėtoti savo tikėjimo tradicijas, jas tyrinėti ir gyventi pagal jas, kad ir kur jie būtų.“

Elder-Cook---London---Oxford
Elder-Cook---London---Oxford
Vyresnysis Maiklas T. Ringvudas iš Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Septyniasdešimčių prezidentūros kalba pedagogų ir visuomenės vadovų susirinkime Oksfordo universiteto Regento parko koledže 2025 m. gegužės 29 d., ketvirtadienį.2025 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Nuo „Magna Carta“ užantspaudavimo 1215 m. (pamatinio pilietinių laisvių momento) iki 1611 m. karaliaus Jokūbo Biblijos (kuri išplėtė religinės laisvės pasiekiamumą) ir sero Tomo Edvardo Kuko darbo 17-ame amžiuje įtvirtinant teisingumo principus per Anglijos bendrąją teisę, vyresnysis Kukas pagerbė šį ilgalaikį Britanijos indėlio į religijos laisvę palikimą ir moralinius pagrindus, kurie ir toliau leidžia sugrąžintai Jėzaus Kristaus evangelijai klestėti visame pasaulyje.

Religijos laisvės rėmimas per tarpreliginę vienybę

Gegužės 28 d. Londone vyresnysis Kukas prisijungė prie vyresniųjų vadovų, puoselėjančių įvairias religines tradicijas, Koptų Stačiatikių Bažnyčioje, kur juos priėmė Jo Eminencija Anba Angaelosas, pirmasis Londono koptų stačiatikių arkivyskupas. Diskusijoje daugiausia dėmesio buvo skiriama religijos ar tikėjimo laisvei ne tik kaip pagrindinei žmogaus teisei, bet ir kaip neatidėliotinai humanitarinei problemai, susijusiai su konfliktų, perkėlimo ir socialinio susiskaldymo klausimais.

Vyresnysis Kukas pasidalijo įžvalgomis apie šventą religinės laisvės prigimtį ir paragino būti mandagesnius viešojoje erdvėje. Jis sakė: „Svarbu išmokti geriau išreikšti nesutikimą. Turime išmokti kalbėtis vieni su kitais be tokio pykčio, koks yra. Religinės organizacijos vaidina svarbų vaidmenį nustatant tą toną ir skatinant pagarbų pokalbį. Manau, kad tai iš tiesų galėtų padėti.“

Vyresnysis Kukas atkreipė dėmesį į Jėzaus Kristaus Bažnyčios jaučiamą „dėkingumo skolą“ Jungtinei Karalystei už jos istorinį ir novatorišką vaidmenį skatinant religijos ar tikėjimo laisvę.

Susirinkime dalyvavo jo prakilnybė apaštališkasis nuncijus Didžiojoje Britanijoje arkivyskupas Migelis Mauris Buendija; vyriausiojo rabino pavaduotojas rabinas Elchononas Feldmanas; garbingasis Vinčesterio vyskupas ir Ahmadijos musulmonų ir bahajų bendruomenių atstovai. Diskusijose taip pat dalyvavo vyresnysis Maiklas T. Ringvudas iš Septyniasdešimčių prezidentūros ir vyresnysis Alanas T. Filipsas iš Šiaurės Europos krašto prezidentūros.

Arkivyskupas Angaelosas pabrėžė tikėjimo organizacijų vadovų vienybės svarbą skatinant religijos ar tikėjimo laisvę visame pasaulyje.

„Niekada tokio susibūrimo nelaikiau savaime suprantamu dalyku, – sakė arkivyskupas Angaelosas. – Jungtinėje Karalystėje turime neįtikėtiną religinės laisvės (FoRB) tinklą. Tik bendradarbiaudami galime žengti bet kokį žingsnį į priekį. Žmonės, kurie pažeidžia religijos laisvę, nori susidoroti su pavieniais mūsų veikėjais ir mus atskirti. Bet, jei yra vieningas frontas, tai gali padėti.“

Elder-Cook-London-Visit-Inter-faith
Elder-Cook-London-Visit-Inter-faith
Per savaitės trukmės tarnystės vizitą Jungtinėje Karalystėje vyresnysis Kventinas L. Kukas iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo susitiko su aukšto rango religijos ir švietimo vadovais. 2025 m. gegužės 28–29 d. vyresnysis Kukas prisijungė prie įvairių religijų aukšto rango vadovų istorinėje Koptų ortodoksų bažnyčioje ir pedagogų Regento parko koledže, kuris yra Oksfordo universiteto dalis. Vyresnysis Kukas susitinka su pirmuoju Londono koptų ortodoksų arkivyskupu Jo Eminencija Anbu Angaelosu2025 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Metju Džonsas iš „The FoRB Foundation“ vadovavo šiai diskusijai ir sakė: „Visame pasaulyje matome daug su religijos ar tikėjimo laisve susijusių iššūkių – yra polinkis kaltinti, kad jie kyla dėl tikėjimo. Ši diskusija teikia man viltį, kad tikėjimai gali siekti bendrų tikslų. Iš tikrųjų tikėjimai ne prieštarauja vieni kitiems, bet yra sprendimo dalis.“

Besitęsiantis palikimas

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia, tikėjimo organizacija, kadaise pati susidūrusi su intensyviu persekiojimu, deda daug pastangų, kad išsaugotų šias laisves. Dirbdama drauge su akademinėmis institucijomis, bendradarbiaudama su tarpkonfesiniais sąjungininkais ir dalyvaudama pasauliniame dialoge, Bažnyčia siekia pagerbti JK palikimą ir prisidėti prie taikesnės ir pliuralistiškesnės ateities, užtikrindama, kad šios visuotinės teisės išliktų visiems.

Elder-Cook---London---Oxford
Elder-Cook---London---Oxford
Per savaitės trukmės tarnystės vizitą Jungtinėje Karalystėje vyresnysis Kventinas L. Kukas iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo susitiko su aukšto rango religijos ir švietimo vadovais. 2025 m. gegužės 28–29 d. vyresnysis Kukas prisijungė prie įvairių religijų aukšto rango vadovų istorinėje Koptų ortodoksų bažnyčioje ir pedagogų Regento parko koledže, kuris yra Oksfordo universiteto dalis. Oksfordo universitetas 2025 m. gegužės 29 d.2025 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.