Pranešimas spaudai

Vyresnysis Bednaris susitinka su Europos pionieriais

Apaštalas baigia viešnagę penkiose Vidurio Europos šalyse

„Esame draugijoje šventųjų, dedančių Bažnyčios pamatus, išliksiančius per kartų kartas“, – spalį tarnystės kelionės po Vidurio Europą metu kalbėjo vyresnysis Deividas A. Bednaris iš Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Dvylikos Apaštalų Kvorumo. Vyresnysis Bednaris kartu su žmona Siuzana ir kitais vyresnio amžiaus vadovais viešėjo penkiose šalyse: Šveicarijoje, Albanijoje, Austrijoje, Vengrijoje ir Rumunijoje.

Kelionė prasidėjo 2022 m. spalio 8 d., šeštadienį, Ženevoje, Šveicarijoje, susitikus su aukšto rango Jungtinių Tautų diplomatais ir pasaulinių organizacijų, bendradarbiaujančių su Bažnyčia vykdant humanitarinius projektus, atstovais. Ji baigėsi sekmadienį, spalio 16 d., Bukarešte specialiomis pamaldomis su visais pastarųjų dienų šventaisiais Rumunijoje.

„Tiesiog pajutome, kad atėjo laikas sugrįžti, pakelti balsą ir pagirti šių žmonių ištikimybę bei atsidavimą ir pasidalyti su jais savo liudijimais“, – kalbėjo vyresnysis Bednaris.

Albanijos pionieriai

Pastarųjų dienų šventųjų pionieriai Albanijoje jau kelerius metus laukė, kol jų šalyje apsilankys apaštalas. „Manau, kad dažniausiai augimą vertiname skaičiais. Skaičiai čia nėra dideli, tačiau jaučiame ištikimų [Albanijos] šventųjų stiprybę. Buvo tikrai nelengva būti atskirtiems per COVID, o dabar jie gali vėl būti drauge“, – aiškino vyresnysis Bednaris, lankydamasis Albanijos sostinėje Tiranoje – didžiausiame Albanijos mieste.

„Nebūtina stumti rankinio vežimėlio, kad būtum pionierius, – kalbėjo sesuo Bednar. – Tiesiog reikia turėti didelį tikėjimą, ypač tokioje vietovėje kaip ši, kur Bažnyčios narių yra labai mažai.“

2022 m. spalio 11 d., antradienį, Tiranoje įvyko specialus susitikimas su Albanijoje, Kipre, Graikijoje, Kosove ir Šiaurės Makedonijoje tarnaujančiais misionieriais, o nariai konferencijų salę užpildė vakarinei dvasinei valandėlei.

Tiranos Albanijos kuolo prezidentas Jetmiras Hysis pasakė, kad šiais metais Bažnyčia mini svarbią sukaktį. Misionieriai į šalį pirmą kartą atvyko 1992 m. birželį.

„Bažnyčia čia veikia jau apie 30 metų. Turime jaunų vyrų ir [jaunų] moterų, kurie dabar tuokiasi ir kuria savo šeimas. Taigi, mes pradedame antrąją Bažnyčios kartą“, – kalbėjo prezidentas Hysis.

Dorjana ir Eraldas Veliu yra pirmoji jauna albanų pora, susituokusi šventykloje. 2005 m. rugpjūčio 3 d. jie išvyko į Frankfurtą (Vokietijoje), kur įvyko jų vestuvių ceremonija. Šiandien jie Bažnyčioje augina du savo vaikus.

„Per daug nesusimąstome apie tai, kad esame pionieriai, nes yra daug kitų žmonių, kurie nuveikė daug daugiau už mus ir buvo labiau įsitraukę į Bažnyčios veiklą nei mes, – kalbėjo Eraldas Veliu, tarnaujantis patarėju kuolo prezidentūroje. – Kai žmonės klausia, ką reiškia būti Bažnyčios nariu, mes atsakome, kad stengiamės būti tuo švyturiu, ta mažyte šviesa, kuri veda žmones link finišo tiesiosios.“

2023 m. planuojama surengti Bažnyčios Albanijoje įsteigimo minėjimą.

„Manau, kad ateitis čia šviesi. Ant šio tikėjimo į Gelbėtoją pamato ir toliau bus statomas labai tvirtas statinys“, – pažymėjo vyresnysis Bednaris.

Dėmesys „augančiai kartai“

Vyresnieji vadovai daug dėmesio skyrė jaunimui ir jauniems suaugusiesiems, dažnai vadinamiems „augančia karta“, nes Bažnyčia Vidurio Europoje ir toliau bręsta.

Vienoje (Austrijoje) vyresnysis Bednaris specialiame susitikime su paaugliais ir jų vadovais aptarė naująjį „Jaunimo stiprybės vardan“ leidimą.

„Šiandien išgirdau, kad Jėzus ir Dievas yra su mumis kaskart, kai mums jų prireikia“, – kalbėjo Austrijoje gyvenantis jaunuolis Jakobas Hušas.

Sesuo Bednar kalbėjo, kad dabar Vienoje lankytis yra daug smagiau, nes buvo paskelbta apie naują šventyklą šiame mieste.

Dar viename susitikime dalyvavo Čekijoje įsikūrusios Kumoros akademijos studentai, kurie galėjo apaštalui užduoti klausimus.

„Bažnyčios jaunimas yra Bažnyčios ateitis. Pasaulyje, kuris darosi vis chaotiškesnis ir painesnis, jaučiame būtinybę padėti jaunuoliams tvirtai stovėti ant Kristaus uolos“, – teigė vyresnysis Bednaris.

Šventyklos Vidurio Europoje

Kol Vidurio Europos pastarųjų dienų šventieji stiprina savo tikėjimą, rengiami planai statyti šventyklas Austrijoje ir Vengrijoje.

„Mūsų patarimas apie šventyklą: nesikoncentruokite į šventyklą kaip į pastatą, kad ir koks gražus, kad ir koks didingas jis būtų. Svarbiausia ne pastatas. Svarbiausia yra Viešpats Jėzus Kristus ir kad per šventykloje teikiamas sandoras ir apeigas galime į savo jungą įtraukti Jį ir jungą traukti kartu su Juo“, – mokė vyresnysis Bednaris.

„Bažnyčia čia dar tik prasideda. Dauguma mūsų esame pirmosios kartos nariai. … Manau, kad dėl savo mažumo esame stipresni ir labiau vertiname visus Evangelijos palaiminimus, įskaitant šventyklą, nes čia dar neturime šventyklos“, – kalbėjo Radu Stoica, pastarųjų dienų šventųjų pionierius Rumunijoje, tarnaujantis apygardos prezidentu Brašove.

Rumunijoje, kurioje vyrauja stačiatikybė, gyvena apie 3 000 pastarųjų dienų šventųjų.

„Žmonės tiki Dievu. Jie buvo auklėjami tikėti Dievu, tačiau kartais sunku keistis“, – kalbėjo prezidentas Stoica, kuris prie Jėzaus Kristaus Bažnyčios prisijungė būdamas devynerių metų.

Prieš grįždamas į Jutą vyresnysis Bednaris kelionę užbaigė apsilankymais Budapešte (Vengrijoje) ir Bukarešte (Rumunijoje), kur susitiko su misionieriais ir vietiniais nariais.

„Evangelijos džiaugsmas, meilė ir bičiulystė – tai tiesiog atsispindi jų veiduose“, – apibendrino vyresnysis Bednaris.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.