Pranešimas spaudai

Vilniuje koncertavo Brigamo Jango universiteto džiazo bigbendas „Synthesis“

2016 m. liepos 24-26 dienomis Lietuvoje lankėsi Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčiai priklausančio Brigamo Jango universiteto (Brigham Young University) muzikos fakulteto džiazo bigbendas „Synthesis“. Iš JAV į Europą atvykusi grupė koncertavo įvairiuose Suomijos ir Estijos miestuose, Latvijoje dalyvavo Saulkrastės džiazo festivalyje, išskirtinis grupės koncertas vyko naujuose Bažnyčios susirinkimų namuose Rygoje.

„Synthesis“ – kūrybiška, stulbinančius pasirodymus rengianti grupė. Jos repertuare susilieja įvairiausi stiliai: nuo klasikinio svingo, džiazo, roko, „fusion“ iki gospelo ir Lotynų Amerikos muzikos. Muzikantai groja ir savo sukurtus, ir nesenstančių džiazo legendų Diuko Elingtono, Gleno Milerio, Lui Armstrongo bei tokių šiuolaikinių žvaigždžių kaip Gordonas Gudvinas, Elanas Beilokas ir Maikas Tomaro kūrinius.

Pirmasis grupės koncertas Vilniuje įvyko liepos 24 d. Bažnyčios susirinkimų namuose Ateities g. 83. Buvo atliekamos Bažnyčios giesmės ir klasikinė muzika. „Synthesis“ turą Lietuvoje padėjęs organizuoti Lietuvos apygardos prezidentas Denis Grinevičius sakė: „Tai geriausiai mano kada nors praleistas sekmadienio vakaras! Buvo nuostabu po pamaldų klausytis muzikos, nuo kurios siela prisipildė Dvasios ir džiaugėsi. Ypač didelį įspūdį man paliko giesmė „Žinau, kad mano Atpirkėjas gyvas“ –  atrodė, lyg giedotų angelai! Per visą koncertą jaučiausi taip, tarsi būčiau buvęs šventoje vietoje!“ 

Liepos 25 d. bigbendas koncertavo Vilniaus centre, Vinco Kudirkos aikštėje. Koncertas buvo pakilus ir nuotaikingas, nors dėl trumpalaikio lietaus teko keturis kartus jį stabdyti. Permainingas oras neišsklaidė pasiklausyti grupės susirinkusių džiazo entuziastų ir muzikantus palaikyti atėjusių jų draugais tapusių Bažnyčios narių. Tarsi atliepdama permainingą orą grupė grojo įvairių stilių kūrinius. Baigę savo pasirodymą, muzikantai buvo išlydėti plojimais ir šūksniais „bravo!“

Po koncertų Lietuvoje savo turnė po Europą „Synthesis“ užbaigė Švedijoje.
 

Trumpai apie Brigamo Jango universitetą

Intensyvus mokymasis tobulėti skatinančioje aplinkoje, lavinant protą, kūną ir dvasią, yra pagrindinė Brigamo Jango universiteto misija. Kvapą gniaužiančių Uolinių kalnų ir Jutos ežero apsuptyje Brigamo Jango universitetą 1875 m. įkūrė Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia. Universitete vykdoma apie 180 bakalauro studijų programų, daugiau nei 60 magistrantūros studijų programų, apie 25 doktorantūros programas. Universiteto mokomąjį personalą sudaro apie 1600 darbuotojų.

Maždaug 30 000 Brigamo Jango universiteto dieninių studijų studentų susirenka iš visų 50 JAV valstijų ir daugiau nei 100 šalių. Universiteto miestelyje studijuoja įvairiausių tautų ir religijų atstovai. 

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.