Pranešimas spaudai

Vilniuje įvyko seminaras sutuoktinių poroms

2017 m. spalio 28 d., šeštadienį, Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Vilniaus susirinkimų namuose įvyko seminaras susituokusioms bažnyčios narių poroms. Jį surengė šiuo metu misionieriais tarnaujantys Nensė ir Raselas Baisai. Sesers Bais, Pastarųjų Dienų Šventųjų Šeimos tarnybos specialistės ir jos vyro, vyresniojo Baiso, vedamas praktinis seminaras buvo skirtas tarpusavio santykių stiprinimui bei pozityvaus bendravimo skatinimui šeimose. Seminare dalyvavo pavieniai bažnyčios nariai ir sutuoktinių poros iš Vilniaus.

 

Sesuo Bais mokė, kad sutuoktiniai neturėtų pamiršti to, ką patyrė kartu, ir kad svarbu prisiminti tiek sunkius laikotarpius, tiek patirtus džiaugsmus. Taip pat turėtume pastebėti Dievo ranką šeimos gyvenime. Ji pabrėžė, jog svarbu, kad sutuoktiniai kasdien melstųsi kartu. Seminare aptariamą temą vaizdavo demonstruojamas paveikslas, kuriame du žmonės plaukia skirtingose valtyse šalia vienas kito, toldami nuo pražūtingo krioklio. Tai sutuoktinių pora. Atskiros valtys simbolizuoja asmenybės identitetą, o plaukimas viena kryptimi – bendrą tikslą. Abu asmenys santuokoje yra svarbūs, nei vienas iš jų neturėtų tapti vadovu, kitą padarydamas pavaldiniu.

Seminare taip pat buvo mokoma sutuoktinių bendravime vengti „etikečių klijavimo“,  atviros kritikos, partnerio žeminimo bei „sienų statymo“ . Sutuoktinių poroms buvo patariama dėmesį telkti ne į neigiamas partnerio savybes ir bruožus, bet į konkrečias problemas, siūlant jų sprendimo būdus ir ieškant abiems tinkančių kompromisų. Buvo analizuojamos kelios tipinės situacijos, kuriose tarp sutuoktinių dažniausiai kyla konfliktai (pavyzdžiui, neplauti indai arba blogi santykiai su sutuoktinio tėvais), ir aptarta, kokios frazės lengvai įžiebia konfliktą ir kokios padeda jo išvengti. Sesuo Bais susirinkusiems padėjo suprasti vyrų ir moterų bendravimo ypatumus ir skirtingą jų reakciją į stresą bei davė patarimus kiekvienos lyties atstovams. Juodu su vyru taip pat mokė, kad, kilus problemai, abu sutuoktiniai už ją turėtų prisiimti bent dalį atsakomybės. Daugeliui seminaro dalyvių šis susirinkimas tapo pirmu žingsniu panaikinant kai kurias jų šeimose egzistuojančias problemas.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.