Mormon Newsroom
Naujienos

Svetainėje FamilySearch.org jau 8 milijardai vardų

FamilySearch, didžiausia pasaulyje genealogijos paslaugas teikianti svetainė, patalpino 8-milijardąjį vardą savo istorinių įrašų kolekcijoje. Šie duomenys prieinami tyrinėjimui.

Nors tai yra reikšmingas pasiekimas, „asmeniniai šeimos ryšiai yra svarbiausi, – sako Deividas Renčeris, FamilySearch vyriausiasis genealogijos vadovas. – Kiekvienas įrašas gali tapti grandimi, sujungiančia žmones giminės medyje. Tai taip malonu sielai.“

Svetainė FamilySearch (Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios svetainė, teikianti nemokamas paslaugas), padedama internetu dirbančių savanorių, naujausių technologijų ir partneriaudama su kitomis organizacijomis, kasdien prie savo atviros duomenų bazės prideda daugiau nei 1 milijoną įrašų. Organizacijai beveik 126 metai, tačiau 7 milijardai iš šių 8 milijardų vardų buvo pridėti vien per pastarąjį dešimtmetį. Šie talpinami įrašai yra beveik iš visų šalių. FamilySearch tikslas, sako Rečeris, sujungti šeimas su kaip įmanoma daugiau protėvių.

Jis sako: „Šis svarbus etapas tėra ledkalnio viršūnė. FamilySearch nesiliaus, kol nesurašys visų pasaulyje prieinamų archyvų duomenų. Tikėtina, kad tinklalapis, kurio duomenų bazėje yra virš 8 milijardų vardų, ir jų vis daugėja, padės jums praplėsti savo giminės medį kaskart jame apsilankius. Galimybės auga kiekvieną dieną.“

Norintys sustiprinti savo kaip genealogų įgūdžius ir atrasti daugiau giminystės šaknų gali, kaip šį mėnesį jau skelbta, dalyvauti nemokamoje internetu vyksiančioje RootsTech Connect 2021 konferencijoje. Ši kasmetinė giminės istorijos konferencija dėl esamos COVID-19 pandemijos ateinantį vasarį bus virtuali. Tris dienas trunkančiame renginyje vyks užsiėmimai įvairiomis kalbomis, o vedėjai bus iš įvairiausių pasaulio vietovių.

FamilySearch pradėjo veikti 1894 m. ir tuomet buvo vadinama Jutos Genealogijos draugija. Iš menkos organizacijos, kurioje tebuvo 300 šeimos aprašų knygų, ji išaugo į pasaulinį sandėlį, kuriame saugoma 3,2 milijardai nuotraukų, 490 000 suskaitmenintų knygų ir Family Tree (šeimos medžio) funkciją su daugiau nei milijardu vartotojų pridėtų įrašų.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.