Pranešimas spaudai

Religinių bendruomenių atstovai rinkosi Seime

2014 m. vasario 25 d. Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios atstovai dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose vykusioje apskritojo stalo diskusijoje, kurioje buvo aptariamos konstitucinės netradicinėmis šalyje laikomų religinių bendruomenių teisės. Šį susitikimą organizavo Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetas ir Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras.

Simboliška, kad kalbėti apie tikėjimo laisvę diskusijos dalyviai rinkosi būtent Seimo Konstitucijos salėje. Įvairių religinių bendruomenių ir valstybinių institucijų atstovai susirinko, kad apsvarstytų, kokia religinių bendruomenių vieta šiuolaikinėje Lietuvoje, kaip jas vertina visuomenė, koks valstybės požiūris į skirtingas religijas, ar tikrai yra padaryta viskas, kad šalyje būtų užtikrintos religinių mažumų lygios galimybės.

Susitikimo metu buvo suformuluotas pagrindinis klausimas – ar Konstitucijoje įtvirtinta tikėjimo, religijos laisvė iš tiesų realizuojama realiame gyvenime. Pranešimuose šį klausimą istoriniu, sociologiniu ir teisiniu aspektu nagrinėjo skirtingų institucijų atstovai. Taip pat buvo kalbama apie religinę diskriminaciją. Pasibaigus oficialiajai diskusijos daliai, susirinkusieji toliau galėjo bendrauti neoficialioje aplinkoje.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.