Pranešimas spaudai

Raselas M. Nelsonas tapo septynioliktuoju Bažnyčios prezidentu

Raselas M. Nelsonas yra naujasis Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios prezidentas. Tai paskelbta šiandien, 2018 m. sausio 16 dieną, Solt Leik Sityje, Jutoje. Prezidentas Nelsonas, 93 metų, pakeitė 2018 m. sausio 2 d. mirusį prezidentą Tomą S. Monsoną. Kaip Bažnyčios prezidentas jis vadovauja pasaulinei tikinčiųjų bendrijai, vienijančiai daugiau nei 16 milijonų narių.

Dalinas H. Ouksas, 85 metų, pašauktas būti pirmuoju patarėju, o Henris B. Airingas, 84 metų, pašauktas būti antruoju patarėju, kad tarnautų kartu su juo Pirmojoje Prezidentūroje, aukščiausiame Bažnyčios valdymo organe.

 

1984 m. balandžio 7 d. vyresnysis Raselas M. Nelsonas buvo pašauktas Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Dvylikos Apaštalų Kvorumo nariu. 2015 m. liepos 15 d. bažnyčios prezidentas Tomas S. Monsonas jį paskyrė Dvylikos Apaštalų Kvorumo prezidentu.

Daktaras Nelsonas, įžymus tarptautinio masto chirurgas ir medicinos tyrėjas, bakalauro ir medicinos mokslų daktaro laipsnius įgijo Jutos universitete (1945, 1947). Jis yra garbiųjų „Phi Beta Kappa“ ir „Alpha Omega Alpha“ mokslo bendrijų narys. Chirurgijos rezidentūrą atliko Masačusetso bendrojo pobūdžio ligoninėje Bostone ir Minesotos universitete, kuriame 1954 m. jam buvo suteiktas medicinos mokslų daktaro laipsnis. 1970 m. garbės mokslų daktaro laipsnis jam suteiktas Brigamo Jango universitete, vėliau Jutos valstybiniame universitete – medicinos mokslų daktaro, o Snou koledže – garbės daktaro laipsniai.

Tarp jo profesinių pasiekimų – chirurgijos tyrimų profesoriaus darbas, krūtinės ląstos chirurgijos rezidentūra Jutos universitete bei pirmininkavimas Krūtinės ląstos chirurgijos padaliniui PDŠ ligoninėje Solt Leik Sityje.

Prieš tapdamas visuotiniu įgaliotiniu, vyresnysis Nelsonas, daugybės medicininės literatūros leidinių ir medicinos vadovėlių skyrių autorius, skaitė paskaitas keliaudamas darbo reikalais po Jungtines Valstijas ir daugelį kitų šalių. Jis daug kartų buvo pagerbtas ir apdovanotas: gavo  įžymiais tapusių Jutos universiteto studentų apdovanojimą, Amerikos širdies asociacijos „Auksinės širdies“ apdovanojimą, Amerikos širdies asociacijos padėkos raštą už tarptautinę tarnystę, Amerikos pasiekimų akademijos įteiktą „Auksinės lėkštės“ apdovanojimą ir kt. Trys Kinijos Liaudies Respublikos universitetai jam suteikė garbės profesoriaus vardą.

Daktaras Nelsonas buvo Kraujagyslių chirurgijos asociacijos prezidentas, Amerikos krūtinės ląstos chirurgijos tarybos vadovas, Širdies ir kraujagyslių chirurgijos tarybos pirmininkas Amerikos širdies asociacijoje ir Jutos valstijos Medicinos asociacijos prezidentas.

Apie jį buvo rašoma leidiniuose „Who’s Who in the World“ („Kas yra kas pasaulyje“), „Who’s Who in America“ („Kas yra kas Amerikoje“) ir „Who’s Who in Religion“ („Kas yra kas religijoje“).

Vyresnysis Nelsonas ėjo daugybę atsakingų pareigų Bažnyčioje. Nuo 1964 iki 1971 m. birželio, kai buvo pašauktas visuotiniu Sekmadieninės mokyklos prezidentu, jis tarnavo Bonevilio kuolo prezidentu. Prieš tai, kai buvo pašauktas į Dvylikos Kvorumą, tarnavo regiono atstovu Jutos Kierns regione, dar anksčiau – Brigamo Jango universiteto regiono atstovu.

Jis yra Merijono C. ir Ednos Anderson Nelsonų sūnus, gimęs 1924 m. rugsėjo 9 d. Su žmona Dancel susilaukė dešimties vaikų. Ji mirė 2005 m. vasarį. 2006 m. balandį vyresnysis Nelsonas susituokė su Vende L. Vatson.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.