2025 m. vasario 3 d., pirmadienį, Vašingtone susirinkusiems pasaulio religijų vadovams vyresnysis Ulisis Soaresas iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo sakė, kad religijos laisvės gynimas yra „raktas į taiką ir stabilumą“ visame pasaulyje.
Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios apaštalas kalbėjo 2025 m. Tarptautiniame religijos laisvės (toliau – IRF) aukščiausiojo lygio susitikime, vykusiame Amerikos namuose. Tai kasmetinis dviejų dienų vadovų susitikimas, kuriame remiama religijos laisvė visame pasaulyje. Daugiau nei 90 organizacijų, atstovaujančių daugiau nei 30 religijų, dalyvavo diskusijose apie tarptautinės religijos laisvės skatinimą. IRF duomenimis, beveik 80 proc. pasaulio žmonių gyvena šalyse, kuriose religija labai varžoma.
Vyresnysis Soaresas teigė, kad kelias į taiką yra dialogas ir darbai. Kaip to pavyzdį jis nurodė savo gimtąją Braziliją.
„Religijos laisvės tyrinėtojas Brajenas Grimas pastebėjo, kad „atsižvelgiant į tikėjimo pakeitimo lygį Brazilijoje, ypač pastebėtina, kad […] nebuvo užregistruota jokių priešiškumo atvejų dėl atsivertimų ar prozelitizmo“, – teigė vyresnysis Soaresas. – Nors ne viskas tobula, tačiau įtampą pavyksta suvaldyti pasitelkus dialogą tarp įvairių religinių bendruomenių.“
Apaštalas pažymėjo, kad religijos laisvė yra svarbi, nes tikėjimas padeda žmonėms atrasti gyvenimo prasmę, ugdo pagarbą, skatina asmeninę atsakomybę, darbštumą ir tvirtų šeimų kūrimą.
„Šios vertybės, išplaukiančios iš tarpstančios ir įvairiapusės religinės aplinkos, padeda taisyti ir tvirtinti mūsų bendro pasaulio audinį taip, kaip, ko gero, niekas kitas negali padaryti, o tai savo ruožtu veda į vieningą ir taikią visuomenę, kurios visi trokštame“, – kalbėjo vyresnysis Soaresas.
Baigdamas savo kalbą jis atkreipė dėmesį į Bažnyčios prezidento Raselo M. Nelsono 2023 m. balandį išsakytą kvietimą būti taikdariais.
„Nors taikos kūrimas ne visada vyksta lengvai ir natūraliai, tačiau tai yra apdovanojimas, vertas mūsų geriausių ir ryžtingiausių pastangų. – pareiškė vyresnysis Soaresas. – Atlygis už tokį pasiaukojimą ir darbą yra dovana, kuri pranoksta net šį pasaulį. „Palaiminti taikdariai, – mokė Jėzus, – nes jie bus vadinami Dievo vaikais.“ Kiekvienas iš mūsų pagalvokime, kaip galėtume tapti geresniais taikdariais tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Telaimina jus Dievas šiame garbingiausiame reikale.“
Klausimų ir atsakymų pokalbis su baptistų pastoriumi
Pirmadienio vakarą Vašingtono „Hilton'e“ vyresnysis Soaresas dalyvavo pokalbyje su baptistų pastoriumi Bobu Robertsu Jaunesniuoju, vienu iš organizacijos „Multi-Faith Neighbors Network“ (MFNN), skatinančios religijos laisvę per kryptingus tarpkultūrinius ryšius, įkūrėjų.

2025-02-03_Newsroom-Assignment_1876.jpg
2025 m. vasario 3 d., pirmadienį, Vašingtono „Hilton'e“ vyresnysis Ulisis Soaresas iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo kalbasi su baptistų pastoriumi Bobu Robertsu Jaunesniuoju (kairėje).© 2025 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.Jiedu kalbėjosi apie vyresniojo Soareso praeitį, Bažnyčios misionierius ir šventyklas bei tarpreliginio bendradarbiavimo svarbą.
„Nemanau, kad nuomonių, teologijos ar mąstymo skirtumai turi lemti mūsų priešiškumą ar nedraugiškumą vienas kitam, – pastoriui Robertsui pasakė vyresnysis Soaresas. – Šiuos skirtumus vertinu kaip galimybę dar labiau mylėti vienas kitą. Vertinu juos kaip palaiminimą, nes taip susipažįstame su skirtingais požiūriais, kurie mus stiprina ir padeda kurti saugesnę bendrystę. Norime bendradarbiauti su bet kuo – baptistais, evangelikais, katalikais, žydais, musulmonais – ir prisidėti prie skausmo malšinimo pasaulyje.“
Pirmą kartą jiedu susitiko prieš kelerius metus per tarpreliginę vakarienę Dalase. Pastorius Robertsas taip pat dalyvavo 2024 m. spalio visuotinėje konferencijoje.
„Pastorius Robertsas man pasakė, kad nesitikėjo pajusti to, ką jautė per tą viešnagę Solt Leik Sityje, – teigė vyresnysis Soaresas atskirame interviu pirmadienį. – Mane tai labai paveikė. Apie jo vizitą paskelbiau „Instagrame“ ir manau, kad Bažnyčios nariai tai priėmė palankiai, matydami, kad stengiamės puoselėti draugystę su kitomis religinėmis bendruomenėmis, kad gerbiame jų įsitikinimus ir galime drauge taikiai gyventi ir daryti gerus darbus. Manau, kad tai ir yra mano lankymosi tokiuose susitikimuose prasmė.“
Po pirmadienio renginio duodamas interviu pastorius Robertsas sakė, kad tikisi ir ateityje bendradarbiauti su vyresniuoju Soaresu ir Jėzaus Kristaus Bažnyčia.
„Noriu daug ką nuveikti drauge, kaip ir jis, – kalbėjo baptistų lyderis. – Nepaisant mūsų skirtumų, abu tikime Dievą, kuris tikisi, kad būsime atsakingi už tai, kaip laiminsime likusį pasaulį, ir drauge galime nuveikti daug daugiau nei atskirai.“