Naujienos

Pagalba su šypsena

2014 m. kovo 21 d. baigta vykdyti Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Lietuvos apygardos inicijuota pagalbos nepasiturintiesiems akcija „Pagalba su šypsena“. Jos pavadinimas kilo iš noro parodyti pagalbos gavėjams ir patiems dalyviams, kad aukojimasis dėl kitų ir tarnavimas artimui visada susiję su teigiamomis emocijomis, o šypsena – tai universalus tas emocijas atspindintis ženklas. Buvo nutarta kviesti Bažnyčios narius pirkti ir aukoti negendančius maisto produktus, vėliau paženklinti juos akcijos lipdukais ir pristatyti paramos fondui „Maisto bankas“.

Vilniaus susirinkimų namuose buvo surinkta apie 150 vienetų pakuočių miltų, aliejaus, cukraus, konservų ir kitų produktų, kuriuos su šypsena ir meile nepasiturintiesiems aukojo Bažnyčios nariai. „Patys retai randame tokią galimybę, bet padėti visada norisi, tad mielai prisidėjome prie šios akcijos, – sakė viena pirmųjų akcijos dalyvių Dovilė Kuliešienė, – kelios dešimtys litų mūsų šeimos biudžetui ne padarė įtakos, tačiau džiaugiamės, kad galėjom kažkam padėti.“

Paskutinės akcijos dienos išvakarėse Vilniaus pirmojo skyriaus jaunimas susirinko padėti rūšiuoti paaukotus produktus, supakuoti juos į dėžes ir sukrauti į automobilį. Renginys prasidėjo malda, po kurios pirmasis Lietuvos apygardos prezidento patarėjas Mindaugas Kucinas trumpai kalbėjo apie tarnavimo ir aukojimo svarbą. Jis pacitavo vieno iš buvusių Bažnyčios vadovų prezidento Spenserio V. Kimbolo žodžius: „Dievas mus žino ir stebi, bet dažniausiai akimis tų, kam reikia mūsų pagalbos.“

Surinktus maisto produktus paženklinus akcijos lipdukais, Bažnyčios susirinkimų namų salėje iš maisto pakuočių buvo sudėliota šypsena – šios akcijos simbolis. Kitos dienos rytą dėžės su produktais buvo pristatytos „Maisto banko“ Vilniaus filialui.

Tai ne pirma Bažnyčios organizuota paramos akcija Lietuvoje. Bažnyčios remiamos organizacijos „LDS Charities“ duomenimis, pateiktais svetainėje Ldscharities.org, Lietuvoje jau įvykdyti 75 skirtingi projektai – parama neįgaliesiems skirtais vežimėliais, drabužiais, maistu; pagalba taip pat teikta ir Lietuvos mokslo bei  gydymo įstaigoms.

Pasaulyje vykdomi švaraus vandens, pagalbos nukentėjusiems nuo cunamių ir žemės drebėjimų projektai. Darbo drabužiais su užrašu „Mormonų pagalbos rankos“ apsirengę Bažnyčios nariai tvarko aplinką Lietuvoje ir kitose šalyse – ten, kur reikia pagalbos su šypsena.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.