Paskutinės naujienos

Naujoji mormonų Paramos bendrijos prezidentė pasisakė JT

Skirtingų religijų aptarimo grupė diskutavo apie humanitarinę pagalbą

Sesuo Džina B. Bingam, naujoji visuotinė Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Paramos bendrijos prezidentė, ketvirtadienį Jungtinėse tautose (JT), Niujorke, religinės aptarimo grupės diskusijoje „Dėmesys tikėjimui“ pasisakė apie Bažnyčios humanitarinę pagalbą. Metinį pasitarimą rėmė JT Visuomenės informavimo departamentas.

„Man garbė šiandien būti čia ir aptarti religinių organizacijų vaidmenį palengvinant pasaulio žmonių, ypač pažeidžiamiausiųjų, kančias ir juos stiprinant“, – sakė sesuo Bingam, vadovaujanti daugiau nei 7 milijonams Bažnyčios moterų. Paramos bendrija, įkurta prieš 175 metus, taip pat yra laikoma viena iš seniausių ir didžiausių moterų organizacijų pasaulyje. 

 

Sesuo Bingam neseniai grįžo iš Jungtinių tautų Vaikų fondo (UNICEF) rengtos kelionės į Ugandą su savo pirmąja patarėja, Seserimi Šeron Jubenk, „LDS Charities“ direktore, lydėjusia ją ir Niujorke. Kovo mėnesį abi Bažnyčios vadovės keliavo į Bidi Bidi pabėgėlių apgyvendinimo centrą, vieną didžiausių tokių centrų pasaulyje. Pabėgėliai ten atvyksta iš pietų Sudano ir aplinkinių Afrikos šalių, kurias vargina civiliniai neramumai ir sausra.

Sesuo Bingam trumpai paminėjo vieną iš mormonų pionierių pasitraukimų į vakarus 1840-aisiais, jiems bėgant nuo persekiojimo, ir Bažnyčios humanitarinio darbo pradžią 1985-aisiais, suteikiant skubią pagalbą bado ištiktai Rytų Afrikai. Nuo 1985-ųjų „LDS Charities“ suteikė 1,89 milijardo dolerių paramą žmonėms 189 šalyse.

Humanitarinė Bažnyčios atšaka „LDS Charities“ padėjo devynioms JAV federalinės valdžios įteisintoms pabėgėlių paskirstymo agentūroms, įskaitant šešias religines organizacijas.

Sesuo Bingam sakė: „Nors mūsų tikėjimas ir įsitikinimai gali skirtis, vienijamės su kitais tikėjimais pasišvęsdami aukštesniam tikslui, kuris viršija mūsų asmeninius interesus ir motyvuoja mus aukoti savo išteklius, laiką ir jėgas mūsų artimųjų vyrų ir moterų gerovei.“

UNICEF JAV padalinio prezidentė ir generalinė direktorė Karil Stern vedė aptarimo grupės diskusiją apie pabėgėlius ir jų integracijos tvarką. Kartu su seserimi Bingam grupėje dalyvavo Anvaras Chanas, „Islamis Relief“ JAV padalinio generalinis direktorius; Barbara Dei, vidaus apgyvendinimo divizijos vadovė iš valstybinio JAV gyventojų, pabėgėlių ir migracijos departamento biuro; pastorius Kenonas E. Markas Styvensonas, „Episcopal Migration Ministries“ (EMM) direktorius, ir Abdula Sabūras, pabėgėlis, atvykęs su EMM pagalba.

„Sesuo Bingam turbūt yra viena iš aukščiausias pareigas užimančių Bažnyčios atstovių, kalbėjusių JT, – pridūrė sesuo Jubenk. – Buvo nepakartojama klausytis, kaip ji ir kiti aptarimo grupės dalyviai kalbėjo ir rėmė vienas kito darbą. Sėdėjau su kitais dalyviais ir pajutau šiurpuliukus, kai pagalvojau: „Tai yra Paramos bendrija!““

Trečiadienį Paramos bendrijos vadovės dalyvavo oficialiuose diplomatėms surengtuose pietuose, po to persikėlė į kitą Hadsono upės krantą pasisakyti pastarųjų dienų šventųjų susirinkime.

„Religinės grupės gali sukurti infrastruktūrą greičiau nei vyriausybės“, – sakė sesuo Jubenk.

Bažnyčia dirba su UNICEF ir remia šią organizaciją jau daugiau nei 20 metų. Bendradarbiaudama su UNICEF ji teikė skiepus, išsilavinimą ir kitus vaikams visame pasaulyje reikalingus dalykus. 

Norėdami pasiklausyti aptarimo grupės diskusijos, apsilankykite: webtv.un.org.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.