Pasaulio religiniame kraštovaizdyje vyksta įdomūs pokyčiai. Pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose krikščionimis save laikančių žmonių skaičiaus mažėjimas, regis, stabilizuojasi. Įvairūs autoriai ir žurnalistai iš tokių leidinių kaip „New York Times“ ir „Vanity Fair“ pastebėjo, kad tikėjimas atgauna pozicijas, žmonės grįžta.
Šiame kontekste mus pasiekia džiugios žinios apie spartėjantį Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios augimą.
Nepaprastas Bažnyčios augimo laikotarpis
Šią vasarą Provo misionierių ruošimo centre kalbėdamas naujiems misijų vadovams, vyresnysis Kventinas L. Kukas iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo pasidalijo svarbia informacija apie pastarąjį Bažnyčios augimą. Apaštalas sakė, kad 2024 m.prie Bažnyčios prisijungė 308 000 žmonių, maždaug 50 000 daugiau nei 2023 m. ir tai yra didžiausias atsivertusiųjų skaičius per ketvirtį amžiaus.
Temple Square is always beautiful in the springtime. Gardeners work to prepare the ground for General Conference. © 2012 Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved. | 1 / 2 |
Vyresnysis Kukas misijų vadovams sakė, kad nuo 2024 m. birželio 1 d. iki 2025 m. gegužės 31 d. atsivertusiųjų krikštų skaičius per 12 mėnesių laikotarpį buvo didžiausias Bažnyčios istorijoje. Visuose pasaulio regionuose 2025 m. pirmąjį ketvirtį atsivertusiųjų krikštų padaugėjo bent 20 %, palyginti su tuo pačiu 2024 m. laikotarpiu.
Tas pats pasakytina ir apie vėlesnį mėnesį. Per pastaruosius 12 mėnesių, iki 2025 m. birželio 30 d., Bažnyčioje buvo daugiau atsivertusiųjų krikštų nei per bet kurį kitą 195 metų tikėjimo istorijos laikotarpį.
„Tai nepaprasta“, – sakė vyresnysis Kukas. – Nuostabu, kad kiekviename pasaulio krašte atsivertusieji surandami tokiais būdais, kurie geriausiai tinka to regiono poreikiams ir aplinkybėms. Ši pažanga mane įkvepia, ir tikiuosi, kad ji įkvepia ir jus! Tai precedento neturintis ir palaimintas metas tarnauti misijos vadovu. Jūs turite ypatingą galimybę būti dalimi kažko reikšmingo ir istorinio. Kokia tai palaima!“
Vyresnysis Kukas taip pat pastebėjo, kad nauji Bažnyčios nariai kassavaitines pamaldas ir susirinkimus lanko vis dažniau. Jis sakė, kad pastangos iš naujo įtraukti ir mokyti anksčiau mokytus žmones lėmė beveik 40 000 praėjusių metų krikštų – šis skaičius pastaraisiais metais augo dėl technologijų pažangos.
Kasmetinio seminaro metu nauji misijų vadovai išsamiai apmokomi, kaip paruošti jaunus misionierius kviesti kitus „ateiti pas Kristų“. Apaštalai pabrėžia, kaip svarbu padėti kitiems suprasti Kristaus doktriną ir patirti galingų dvasinių patirčių, kurios padės jiems išlikti aktyviems ir įsitraukusiems į tikėjimą. Šias pastangas atspindi visame pasaulyje nuolat didėjantis krikštų skaičius.
„Dėkojame Viešpačiui už tai, kad leido mums pamatyti Jo ranką šiuose nepaprastuose rezultatuose, – sakė vyresnysis Kukas. – Jis yra šio reikšmingo augimo priežastis“.
- ae4d7967613411ed9204eeeeac1ef9554a3f6249.jpeg
- 53f9951fc1f7104cc863eca8fbacd1f0cfec6eff.jpeg
- ea920147086efc62979015e757b10e0bbc97dccd.jpeg
- 2e471279a5eb11ec86b6eeeeac1e73593cb94994_w1920.png
- 720c6504dfb6a6791f615ef3442f92361d0b72d6_w1920.jpeg
- Mission-Presidents-seminar-2025
Temple Square is always beautiful in the springtime. Gardeners work to prepare the ground for General Conference. © 2012 Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved. | 1 / 2 |
Asmeninės istorijos
Šis augimas yra nepaprastas ne dėl skaičių, bet dėl žmonių gyvenimų, kurie per Jėzaus Kristaus evangeliją pasikeičia į gera. Tai liudija įvairios asmininės istorijos, kuriomis neseniai buvo pasidalinta pagrindiniame Bažnyčios Instagram kanale.
Liberietis Alfanso, 2017 m. persikėlęs į Jungtines Valstijas, San Diege, Kalifornijos valstijoje, bendruomenės koledže sutiko du misionierius. Jie supažindino jį su Bažnyčia.
„Aš niekada anksčiau neturėjau asmeninio ryšio su Dievu, sakė Alfanso, bet tai, kuo jie dalijosi, man atrodė tikra. Tarsi tai turėtų tikslą“.
Bažnyčios lankymas jį pririšo prie naujai atrasto tikėjimo.
„Kai pradėjau lankyti bažnyčią, pajutau skirtumą. Žmonės iš tikrųjų rūpinosi. Jie teiraudavosi, kaip man sekasi. Jaučiausi pastebėtas taip, kaip niekada anksčiau“, – sakė Alfanso. – Išmokau melstis. Ėmiau jausti tą tylią jėgą, tarsi nebebūčiau vienas. Nuo tada mano tikėjimas tapo dalimi to, kas esu. Jis mane palaiko. Jis man primena, kas svarbu – pavyzdžiui, šeima, tarnystė, tobulėjimas“.
Idrijenė, teisininkė iš Vašingtono, užaugo lankydama nekonfesinę bažnyčią su mama. Suaugusi ji pradėjo „varginančias“ naujos bažnyčios paieškas. Ji ieškojo kur būtų kartu su savo bendraamžiais, kur galėtų tarnauti, ir kur Kristaus evangelija būtų kasdienio gyvenimo dalis.
Vieną sekmadienį ji apsilankė pastarųjų dienų šventųjų susirinkime.
„Susirinkusiųjų šiluma ir gerumas stipriai paveikė mane“, – sakė Idrijenė. – Pirmą kartą pajutau, kad radau tai, ko ieškojau. Pažadėjau sau, kad jei vėl jausiu šį bendrystės jausmą, lankysiuosi čia toliau. Taip ir nutiko.“
Ji kreipėsi į misionierius ir galiausiai buvo pakrikštyta.
„Mąstau, kaip viskas prasidėjo – pasiklydau ir ieškojau – ir matau, kur esu dabar, apsupta meilės, jaučiuosi apdovanota, – sako Idrijenė. – Mano gyvenimas, atrasta Kristaus šeima ir užmegzti santykiai – visa tai yra dalis kelionės, kuri tęsiasi toliau. Už nieką to neiškeisčiau.“
Persikėlus į Jutą Ali pasidarė smalsu, kaip tikėjimas į Jėzų Kristų veikia jo naujų draugų gyvenimus ir kaip tai dera su jo paties įsitikinimais.
„Pamenu, kaip pirmą kartą apsilankiau bažnyčioje, kur Šventąją Dvasią jaučiau taip, kaip niekada anksčiau, – sakė Ali. – Tai suminkštino man širdį ir, nors ne viską supratau, atvėrė duris į kažką naujo.“
Nors jo kelionė nebuvo be sunkumų, Ali sakė nesigailintis.
„Pasirinkimas sekti Jėzumi Kristumi yra geriausias mano kada nors priimtas sprendimas, ir tai padėjo man geriau suprasti Dievo meilę, – sakė jis. – Žinau, kad mano kelionė tik prasideda, ir džiaugiuosi galėdamas toliau augti tikėjimu ir tarnauti Jėzui Kristui.“
„Geriausia dar ateis“
Praėjus daugiau nei 195 metams nuo įkūrimo, Jėzaus Kristaus Bažnyčia vis dar auga ir siekia skleisti šviesą ir viltį. Šiuo metu Bažnyčioje yra daugiau narių (17,5 mln.), misionierių (80 000), bendruomenių (31 670), misijų (450) ir šventyklų (382) nei kada nors anksčiau. Bažnyčia vykdo daugiau humanitarinių projektų nei bet kada anksčiau (įskaitant 1,45 mlrd. dolerių išlaidų vien 2024 m.). Bažnyčia ir toliau jungia pasaulinę žmonių šeimą per nemokamas genealogines paslaugas „FamilySearch“ svetainėje, kurios archyvuose šiuo metu yra daugiau nei 20 milijardų vardų ir nuotraukų.

Dar svarbiau yra tai, kad dalyvauja vis daugiau jaunų suaugusiųjų. Toks klestėjimas matomas ir Bažnyčios švietimo sistemos veikloje. Bažnyčia visame pasaulyje turi seminarijas (paauglių religiniam švietimui) ir institutus (suaugusiųjų religiniam švietimui). 2023–2024 mokslo metais užsirašiusių į seminariją ir institutą skaičius pasiekė visų laikų aukštumas – 427 642 seminarijos mokiniai ir 384 095 instituto studentai.
„Kai girdite žodžius: „O, žmonės praranda tikėjimą“ arba „Jie nedalyvauja bažnyčios veikloje“, didžiausias žmonių kiekis procentiškai Bažnyčios istorijoje lanko seminariją. Tai pasakytina ir apie institutą, – sakė Bažnyčios švietimo sistemos įgaliotinis vyresnysis Klarkas G. Gilbertas.
Jis pridūrė, kad šis augimas vyksta ne tik Afrikoje.
„Tai yra čia, JAV institutuose – Jutos universitete, Arizonos valstijos universitete [ir kitur], institutų JAV daugėja“, – sakė vyresnysis Gilbertas.
Ženklus augimas pastebimas trijuose Bažnyčios universitetuose. Nuo 2024 m. rudens kiekvienoje aukštojoje mokykloje buvo rekordiniai stojančiųjų rodikliai. Aidaho BJU mokėsi daugiausia studentų (22 904).
Kas paaiškina šį augimą ir aktyvumą? Vyresnysis D. Todas Kristofersonas sakė, kad tai Dievo veikimas žmonių širdyse.
„Viešpats veikia. Dvasia veikia šioje kartoje, ir jie tai jaučia“, – sakė vyresnysis Kristofersonas. – Pusė Aidaho Reksburgo šventyklos darbuotojų yra Aidaho Brigamo Jango universiteto studentai. Tai tik vienas rodiklis, parodantis, kas vyksta jų dvasiniame gyvenime. […] Tikiu, kad jie atsigręžia į Viešpatį. Jų tikėjimas auga. Jie reaguoja į Dvasią ir dvasinius raginimus“.
Žvelgdami į religijos ateitį, tikintieji visur gali rasti didžią paguodą Bažnyčios prezidento Raselo M. Nelsono žodžiuose „Geriausia dar ateis“.