Pranešimas spaudai

Kristaus gimimas iškilmingai prisimenamas Pirmosios Prezidentūros Kalėdų minėjime

Mormonų vadovai skatina visus mylėti, tarnauti ir atleisti

„Yra vienas žodis, kuris geriausiai apibūdina jausmus, patiriamus Kalėdų metu. Tas žodis yra meilė“, – pasakė prezidentas Dyteris F. Uchtdorfas, antrasis patarėjas Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Pirmojoje Prezidentūroje, Pirmosios Prezidentūros Kalėdų minėjime. „Juk dovana, kurią minime per Kalėdas, yra meilės dovana – Dievo Sūnaus dovana“, – kreipėsi prezidentas Uchtdorfas į auditoriją, 2017 metų gruodžio 3 dieną, sekmadienį, susirinkusią į kasmetinį renginį Konferencijų centre Solt Leik Sičio Šventyklos aikštėje.

 

„Per šventes tos meilės paliestos širdys suminkštėja, – tęsė prezidentas Uchtdorfas. – Jaučiame švelnumą, kuris verčia mus geranoriškai ir su užuojauta padėti kitiems. Kalėdos įkvepia mus stipriau mylėti.“

Prezidentas Uchtdorfas pasidalijo kalėdiniais prisiminimais apie savo vaikystę Rytų Vokietijoje, kur jo šeima gyveno kukliomis sąlygomis. „Per septynerius metus mes du kartus palikome savo namus kaip pabėgėliai.“ Jis pasakojo, kad buvo sunku gauti kalėdinę eglutę, o dovanos dažnai buvo rankų darbo.

„Taip, tai buvo didžiulių nepriteklių metas, bet man tai yra laimingi laikai, nes galėjau jausti mūsų meilę vieni kitiems, Viešpačiui ir Jo Bažnyčiai“, – prisimena prezidentas Uchtdorfas.

„Mūsų Gelbėtojas savo pavyzdžiu mus mokė visus mylėti. Jis taip pat mokė mylėti Dievą ir mylėti savo artimą taip, kaip save“, – sako antroji patarėja Visuotinėje Pradinukų organizacijos prezidentūroje, minėdama, kad Kalėdos yra dalijimosi meile metas.

Sesuo Franko pasakojo apie laikotarpį, kai ji augo Argentinoje, ir kaip ji padovanojo vieną savo mėgstamiausių žaislų vaikams, kurie Kalėdas praleido ligoninėje.

Dar ji sakė, kad Kalėdos – tai metas, skirtas tarnavimui. „Per Kalėdas galvoju apie misionierius […], kurie būdami Jėzaus Kristaus atstovai dosniai aukoja savo laiką ir tarnauja visai žmonijai. Galvoju apie visus brolius ir seseris, kurie daugybę valandų praleidžia ištikimai tarnaudami savo pašaukimuose. Taip pat šiuo laikotarpiu mąstau apie vyrus ir moteris, tarnaujančius karo pajėgose, kad užtikrintų mūsų saugumą.“

Sesuo Franko minėjo, kad Kalėdos taip pat yra metas atleisti. „Kai atleidžiame, mūsų gyvenimas prisipildo ramybės ir džiaugsmo“, – sakė ji.

„Visi dovanokime geriausias dovanas, – ragino sesuo Franko. – Aukokime dėkingą širdį arba mūsų mylimus žaislus – ne tuos, kurie jau nusitrynė. Dovanokime meilės dovaną, tarnystės dovaną aplinkiniams ir tikrąją atleidimo dovaną.“

Vyresnysis Kevinas R. Dankanasseptyniasdešimties pasidalijo ankstesnių Kalėdų asmeninėmis istorijomis, įskaitant patirtį augant fermoje Jutoje. „Aš tik buvau pradėjęs mokytis apie tokį vyrą Jėzų Kristų, kurio gimtadienį minėjome. Man tai atrodė gana geras dalykas. Jo gimtadienis, o dovanas gaudavome visi.“

„Laimei, laikui bėgant, prasiplėtė mano suvokimas apie Gelbėtoją – Jo gimimą ir gimtadienį, Jo gyvenimą ir stebuklus, Jo galią ir aukojimąsi, Jo Apmokėjimą ir prisikėlimą, bet labiausiai apie Jo didingumą ir Jo nesuvokiamą meilę“, – tęsė jis.

„Būdamas vaikas maniau, kad Kalėdos būna tik kartą metuose“, – pasakojo vyresnysis Dankanas. – Suaugęs dabar suvokiu, kad Kalėdos būna kasdien. Dėl mylinčio Dangiškojo Tėvo ir mylimo Gelbėtojo Jėzaus Kristaus dosnumo kasdien esame nepaliaujamai teikiamų dangiškų dovanų gavėjai.“

Minėjimą vedė prezidentas Henris B. Airingas, pirmasis patarėjas Bažnyčios Pirmojoje Prezidentūroje. Muziką atliko Mormonų Tabernakulio choras ir Šventyklos aikštės orkestras.

„Tegul tai tampa mūsų Kalėdų tradicija, kad ir kur esame, – būkime truputį geresni, atlaidesni, mažiau teisiantys, būkime dėkingesni ir dosnesni, dalydamiesi tuo, ką turime, su stokojančiais“, – užbaigė prezidentas Uchtdorfas.

Tiesioginė transliacija buvo žiūrima visame pasaulyje per LDS.org, „Mormon Channel“ ir „BYUtv“ bei vietos susirinkimų salėse.

Žiūrėkite visą minėjima: Vaizdo įrašai (HD) ir tekstai | Tik vaizdas (FHD)

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.