Pranešimas spaudai

Bažnyčia pradeda kalėdinę iniciatyvą „Gelbėtojas gimė“

Sukurtas vaizdo siužetas ir internetinė medžiaga, kuriais gali dalytis milijonai

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia 2015 m. lapkričio 29 dieną, sekmadienį, pradėjo kalėdinę iniciatyvą, išplatindama vaizdo siužetą įvairiomis kalbomis ir lauko reklamą Niujorko „Times“ aikštėje. 2015 metų iniciatyvos „Gelbėtojas gimė“ dėmesys sutelktas į tai, kaip atrasti Jėzaus Kristaus mokymus, sužinoti apie juos ir vadovautis jais. Bažnyčia tikisi, kad visą gruodžio mėnesį, kai krikščionys švenčia Jėzaus Kristaus gimimą, žmonėms dalijantis internetine medžiaga per savo socialinius tinklus, iniciatyva pasieks milijonus žmonių visame pasaulyje.

Gruodžio mėnesio Ensign ir New Era žurnalų numeriuose vyresnysis Dalinas H. Ouksas iš Dvylikos Apaštalų Kvorumo rašė: „Gyvename pasaulyje, kuriame Dievo galia ir įtaka kasdieniame gyvenime yra menkinama ir neigiama, o Gelbėtojo poreikis yra ignoruojamas arba išjuokiamas. Tiems, kurie yra atsidavę Viešpačiui Jėzui Kristui, dar niekada nebuvo didesnio poreikio asmeniškai ir viešai išpažinti savo tikėjimą Gelbėtoju.“

Dviejų minučių trukmės vaizdo siužetą galima rasti tinklalapyje christmas.mormon.org bei „Gospel Library“ programėlėje. Vaizdo siužete rodomi vaikai įvairiose pasaulio vietose, tokiose kaip Izraelis, Los Andželas, Niujorkas ir Juta, cituojantys Izaiją (žr. Izaijo 9:6 ir G. F. Hendelio oratoriją „Mesijas“) ir išreiškiantys savo asmeninį tikėjimą Jėzumi Kristumi.

Tinklalapis ir vaizdo siužetas yra prieinami 33 kalbomis: albanų, armėnų, fidži, samoiečių, mongolų, tongų, sebuanų, kinų, kroatų, čekų, danų, olandų, anglų, suomių, prancūzų, vokiečių, graikų, vengrų, indoneziečių, italų, japonų, korėjiečių, latvių, norvegų, lenkų, portugalų, rumunų, rusų, ispanų, švedų, tagalogų, tajų ir ukrainiečių.

Tinklalapio christmas.mormon.org lankytojai gali dalytis medžiaga, kurią sukūrė Lindsė Stirling, Deividas Arčiuleta, Studijos C personažai ir kitos socialinių tinklų įžymybės. Be to, tinklalapyje pateikiamas naujas animuotas vaizdo siužetas, pavadinimu „Imagine a World Without a Savior“ (liet. „Įsivaizduokite pasaulį be Gelbėtojo“), ir informacinė iliustracija.

Medžiaga, kuria galima dalytis, yra įkelta į socialinių tinklų, įskaitant Facebook, Twitter, YouTube, Google+ ir Instagram, Mormon.org paskyros puslapius. Dvidešimt penki animuoti GIF formato paveikslėliai, kuriuos galima naudoti skaičiuojant iki Kalėdų likusias dienas, bus paruošti dalytis socialiniuose tinkluose. Tie, kurie dalijasi internetine medžiaga, raginami naudotis saitažodžiu #ASaviorIsBorn. 

Niujorko mieste, „Times“ aikštės lankytojai matys skelbimų ir video lentas, skelbiančias kalėdines žinutes žymiose vietose; skelbimai taip pat bus ir ant 400 taksi mašinų, važinėjančių po visą miestą. Nuo gruodžio 10 dienos Bažnyčia pradės kalėdinę iniciatyvą ir YouTube tinklalapyje Argentinoje, Brazilijoje ir Meksikoje.

Visuomenė galės pamatyti skelbimų lentas Solt Leik Sityje ir Sent Džordžo mieste, Jutoje; Aidaho Fols mieste, Aidaho valstijoje; Los Andžele, Kalifornijoje ir Meksiko mieste.

Bažnyčios lankytojų centrai Jungtinėse Valstijose, Meksiko mieste, „Hyde“ parke Londone, Londono šventykloje ir Hamiltono Naujosios Zelandijos šventykloje turi ekranus, kuriuose Kalėdų laikotarpiu svečiai galės žiūrėti vaizdo siužetą „Gelbėtojas gimė“. 

Mėnesio trukmės kalėdinę iniciatyvą organizuoja Bažnyčios misionierių skyrius. Misionieriai dalina atvirutes 29 kalbomis. Bažnyčios vadovai viliasi, kad šis kreipimasis sukurs daug mokymo galimybių nuolatiniams misionieriams.

Vyresnysis Ouksas pridūrė: „Šiuo kalėdiniu laikotarpiu kiekvienas iš mūsų turėsime daug galimybių savo tikėjimą Juo paskelbti draugams ir kaimynams, bendradarbiams ir atsitiktiniams pažįstamiems. Viliuosi, jog pasinaudosime šiomis galimybėmis, kad išreikštume savo meilę Jam, kad paliudytume apie Jo dievišką misiją, ir kad atnaujintume savo pasiryžimą sekti Juo.“

Naujoji iniciatyva yra ankstesnių kalėdinių ir velykinių Bažnyčios kampanijų, kurios pasiekė milijonus žmonių visame pasaulyje, tęsinys. Pirmąją velykinę iniciatyvą Bažnyčia pradėjo 2014 m. savaitės trukmės kampanija pavadinimu „Jo dėka“. 2014 m. gruodį mėnesio trukmės kalėdinės iniciatyvos „Jis yra ta dovana“ vaizdo siužetas buvo peržiūrėtas apie 34 milijonus kartų. 2015 m. velykinės iniciatyvos vaizdo siužetas „Dėl to, kad Jis gyvas“ buvo peržiūrėtas beveik 30 milijonų kartų.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.