Pranešimas spaudai

Jėzaus Kristaus Bažnyčia skiria 32 milijonus JAV dolerių Pasaulio maisto programai

Lėšos bus skiriamos būtiniausia parama maistu ir neatidėliotina pagalba aprūpinti 1,6 mln. žmonių devyniose valstybėse

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia skyrė 32 milijonus JAV dolerių Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programai (WFP) – didžiausią vienkartinį šios religinės organizacijos indėlį humanitarinei organizacijai, – kad padėtų kovoti su, WFP žodžiais tariant, „seisminio masto bado krize“.

Trečiadienį lankydamasis Pasaulio maisto programos būstinėje Romoje vyskupas L. Todas Badžas iš Pirmininkaujančiosios Vyskupijos įteikė dovaną JAV WFP prezidentui ir generaliniam direktoriui Baronui Segarui bei WFP partnerystės ir informavimo skyriaus vykdomojo direktoriaus pavaduotojai Utei Klamert.

„Esame labai dėkingi už bendradarbiavimą su Pasaulio maisto programa, nes žinome, kad jie pristatys maistą tiems, kuriems jo labiausiai reikia, – sakė vyskupas Badžas. – Dėkojame pastarųjų dienų šventiesiems ir tikėjimo draugams, dėl kurių finansinių aukų ši dovana tapo įmanoma. Tokia dovana daro Dievo vaikus šiek tiek laimingesnius, o mus visus – šiek tiek šventesnius.“

Bažnyčios lėšomis Pasaulio maisto programa (WFP) aprūpins maistu bei suteiks kitą svarbią pagalbą 1,6 mln. labiausiai pažeidžiamų žmonių devyniose šalyse: Afganistane, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Etiopijoje, Haityje, Kenijoje, šiaurės rytų Nigerijoje, Somalyje, Pietų Sudane ir Jemene.

„Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia šią nepaprastą auką skyrė pačiu svarbiausiu metu, – sakė WFP vykdomasis direktorius Deividas Bislis. – Šiandien, kai milijonai žmonių badauja, Pasaulio maisto programa išsijuosusi dirba, kad aprūpintų maistu, suteiktų pagalbą ir viltį, o ši gyvybes gelbstinti parama leidžia mums tai daryti.“

Pasaulinė maisto krizė verčia milijonus žmonių badauti, todėl WFP darbas kartu su vyriausybėmis ir partneriais daugeliui yra būtinas gelbėjimosi ratas. Pavyzdžiui, Somalyje Pasaulio maisto programa (WFP) didina humanitarinę pagalbą iki rekordinio lygio, kad būtų išvengta prognozuojamo bado. Jemene WFP pagalba maistu pasiekė daugiau nei pusę šalies gyventojų ir užkirto kelią badui. Tuo tarpu milijonai šeimų Afganistane yra priklausomos nuo organizacijos teikiamos paramos maistu, maitinimu ir gyvybinėmis priemonėmis.

„Šiuo beprecedenčiu visuotinio poreikio metu esame dėkingi Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčiai už išganingą dovaną, – sakė Segaras. – Privataus sektoriaus parama yra labai svarbi mūsų misijai, leidžianti WFP padidinti paramos maistu mastą ir tvarumo darbą, kuris suteikia šeimoms stabilumo ir komforto šiais sudėtingais laikais. Esu įsitikinęs, kad Bažnyčios dovana įkvėps ir kitus žmones prisijungti prie mūsų judėjimo, kuriuo siekiama įveikti visuotinį badą.“

Klamert pridūrė: „Priimame šią dosnią auką su dėkingumu ir tvirtai tikime, kad sugebėsime ją panaudoti pristatydami maistą pažeidžiamiausiems žmonėms, pasiekdami juos tuo metu, kai jiems to reikia, padėdami ištraukti juos iš pavojaus, kad jie galėtų išgyventi ir sustiprėti.“

Šiuo metu rekordinis 345 milijonų žmonių skaičius patiria didelį maisto trūkumą, o 50 milijonų yra ties bado riba. Jei nebus imtasi neatidėliotinų veiksmų, iki 2022 m. pabaigos apie 60 mln. vaikų gresia ūmus mitybos nepakankamumas. Visame pasaulyje vykstančio karo Ukrainoje, kurį lydi plataus masto konfliktai, ekstremalios oro sąlygos ir socialiniai bei ekonominiai COVID-19 pandemijos padariniai, poveikis stumia ir taip pažeidžiamus žmones į visišką neviltį.

„Mano širdis džiaugiasi dėl milijonų badaujančių vaikų, kurie pasinaudos šia auka, – pridūrė sesuo Kamilė N. Džonson, pasaulinė šios religinės organizacijos Paramos bendrijos vadovė. – Jėzaus širdyje skirta ypatinga vieta vaikams. Jis verkia matydamas juos badaujančius. Jis džiaugiasi net mažiausiomis pastangomis jiems padėti. Nepaprastai dėkojame Pasaulio maisto programai ir visiems, kurie bet kokiu būdu prisideda prie šio tikslo.“

Jėzaus Kristaus Bažnyčios bendradarbiavimas su WFP prasidėjo 2014 m. 2019 m. WFP vykdomasis direktorius Deividas Bislis lankėsi Bažnyčios gerovės padaliniuose Solt Leik Sityje. COVID-19 pandemijos metu šios dvi organizacijos dirbo kartu, kad užpildytų bado sukurtą stygių.

Jėzaus Kristaus Bažnyčia kasmet skiria apie 1 mlrd. dolerių, kad pasirūpintų vargstančiaisiais visame pasaulyje.

Apie Pasaulio maisto programą

Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programa yra didžiausia pasaulyje humanitarinė organizacija, gelbstinti žmonių gyvybes ekstremaliose situacijose ir pasitelkianti pagalbą maistu, kad padėtų žmonėms, atsigaunantiems po konfliktų, nelaimių ir klimato kaitos poveikio, siekti taikos, stabilumo ir klestėjimo.

Vašingtone įsikūrusi nepelno organizacija „World Food Program USA“ su pasididžiavimu remia Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programos misiją, telkdama Amerikos politikos formuotojus, verslininkus ir pavienius asmenis pasauliniam judėjimui siekiant nutraukti badą. Mūsų lyderystė ir parama padeda puoselėti ilgalaikį Amerikos palikimą maitinti skurstančias šeimas visame pasaulyje. Sužinokite daugiau apie „World Food Program USA“ misiją.

Jėzaus Kristaus Bažnyčios humanitarinės tarnybos

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios humanitarinės tarnybos padeda palengvinti kančias, ugdo savarankiškumą ir suteikia galimybę tarnauti. Jose vadovaujamasi Jėzaus Kristaus raginimu pamaitinti alkstantį, pagirdyti ištroškusį, priglausti svetimšalį, aprengti nuogą, aplankyti sergantį ir prislėgtą.

Bažnyčios humanitarinė veikla įmanoma dėl dosnių pastarųjų dienų šventųjų ir tikėjimo draugų aukų bei savanoriškos veiklos. Kasmet savanoriai prie gerovės iniciatyvų prisideda daugiau nei 1 mln. darbo dienų.

Bažnyčia remia pagalbos ir vystymo projektus 195 šalyse bei teritorijose ir teikia pagalbą neatsižvelgdama į rasę, religinius įsitikinimus ar tautybę. Pagalba grindžiama pagrindiniais asmeninės atsakomybės, bendruomenės paramos, savarankiškumo ir tvarumo principais.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.