president-johnson-guatemala.jpg
Pranešimas spaudai

Jėzaus Kristaus Bažnyčia deda daugiau pastangų, kad padėtų moterims ir vaikams visame pasaulyje

Šios pastangos padėjo pagerinti daugiau kaip 21 milijono moterų ir vaikų gyvenimą visame pasaulyje, o tai dvigubai daugiau nei buvo planuota iš pradžių

Vykdydama nuolatinę pareigą rūpintis tais, kuriems reikia pagalbos, Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia remia savo pasaulinę iniciatyvą kelti moterų ir vaikų gerovę.

2025 m. birželio 5 d., ketvirtadienį, Solt Leik Sičio (Jutoje) Šventyklos aikštėje vykusiame susirinkime Paramos bendrijos visuotinė prezidentė Kamilė N. Džonson aštuonių pasaulinių humanitarinių organizacijų atstovams pasakė, kad Bažnyčia šiam pasauliniam projektui, apie kurį pirmą kartą buvo paskelbta 2023 metais, paaukos dar 63,4 milijono JAV dolerių. Praeitais metais Bažnyčia paskelbė apie 55,8 milijono JAV dolerių paaukojimą.

„Bendradarbiavimas išlieka šios iniciatyvos pagrindu; didžiausią poveikį kuriame vieningomis pastangomis. Kartu nekantriai laukiame dar vienų metų, per kuriuos moterims ir vaikams bus kuriama sveikesnė ateitis ir stiprinamos bendruomenės“, – sakė prezidentė Džonson.

Susirinkime atstovai pasidalijo pagrindiniais 2024 m. rezultatais ir pabrėžė didelę pažangą:

  • 21,2 milijono vaikų ir motinų gavo vitaminų.
  • 1,87 milijono vaikų buvo patikrinti dėl mitybos nepakankamumo ir, jei reikia, gydomi.
  • 1,6 milijono motinų buvo mokomos geriausios mitybos praktikos.
  • 219 000 nėščių motinų buvo prižiūrimos nėštumo metu.
  • 141 000 šeimų gavo sėklų ir dalyvavo mokymuose arba dabar prie namų turi daržus, kuriuose auga daugiau maistinių medžiagų turinčios daržovės.
  • 41 000 žmonių buvo mokomi, kaip geriau rūpintis savo higiena.
  • 17 000 vyriausybinių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų buvo mokomi teikti pagalbą motinoms ir naujagimiams, rūpintis vaikų mityba, skatinti maitinimą krūtimi ir vitaminų vartojimą.
  • 6 800 žmonių pagerintos vandens tiekimo ir sanitarijos sąlygos.
  • Per gimdymus buvo atgaivinti 159 naujagimiai.
  • 125 sveikatos priežiūros įstaigos buvo mokomos stebėti klinikinius mitybos nepakankamumo atvejus ir teikti gydymą.

Bažnyčia ėmėsi vadovaujančio vaidmens ir sutelkė aštuonias visame pasaulyje pripažintas pelno nesiekiančias organizacijas, priklausė keturioms grupėms, kurių veikla orientuota į moterims ir vaikams naudingus projektus. Šios organizacijos yra: „CARE International“, „Catholic Relief Services“ (CRS), „Helen Keller Intl“, „iDE“, „MAP International“, „Gelbėkit vaikus“, „The Hunger Project“ ir „Vitamin Angels“.

Keturios grupės ir jų tikslinės sritys bei tikslai yra šie:

  • 1 grupė: „Helen Keller Intl“, „Vitamin Angels“, „iDE“

    Tikslas: didinti galimybes gauti maistingų maisto produktų, vitaminų ir vaistų 12 šalių (Bangladeše, Kambodžoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Ganoje, Kenijoje, Malyje, Nepale, Nigerijoje, Filipinuose, Senegale, Siera Leonėje ir Zambijoje).
  • 2 grupė: „CRS“, „The Hunger Project“, „MAP International“

    Tikslas: gerinti gimdyvių ir naujagimių priežiūrą, vandens kokybę, sanitarines sąlygas ir higieną bei mitybą Ganoje.
  • 3 grupė: „Gelbėkit vaikus“, „MAP International“

    Tikslas: gerinti gimdyvių ir naujagimių priežiūrą ir mitybą Siera Leonėje ir Zambijoje.
  • 4 grupė: „CARE“, „iDE“, „MAP International“

    Tikslas: gerinti mitybą bei modernizuoti žemės ūkį bei medicinos klinikas Nepale.


„Dėl savo pasaulinio masto veiklos užimame unikalią padėtį skatindami šių aštuonių organizacijų bendradarbiavimą. Panaudodami savo individualias stipriąsias puses ir išteklius, mes sustipriname bendrą poveikį, – sakė Gerovės ir savarankiškumo skatinimo tarnybos atsakingasis direktorius Bleinas R. Maksfildas. – Kokia palaima susiburti ir tarnauti Dievo vaikams visame pasaulyje.“

Pranešimas apie naują finansavimą buvo dalis renginių, tarp kurių buvo ekspertų grupės diskusija, vykusi birželio 5 d., ketvirtadienį, kuriai vadovavo antrasis patarėjas Bažnyčios Pirmininkaujančiojoje vyskupijoje, vyskupas L. Todas Badžas. Ekspertų grupė daugiausia dėmesio skyrė moterų ir vaikų sveikatai ir mitybai.

Grupės diskusijoje dalyvavo prezidentė Džonson, brolis Maksfildas, Šeron Jubenk (Bažnyčios humanitarinės tarnybos direktorė), Sara Bouči („Helen Keller Intl“ generalinė direktorė), Ana Séspedes („Vitamin Angels“ generalinė direktorė), Liz Velč („iDE“ generalinė direktorė) ir Abena Amedormi („CRS“ atstovė Ganoje).

_BIN3753v2.jpg
_BIN3753v2.jpg
2024 m. birželio 1 d. vietiniame Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios kuole Akroje, Ganoje, buvo įrengta mitybos klinika. Vaikai buvo sveriami ir matuojami, siekiant nustatyti jų mitybos nepakankamumo riziką, o moterys buvo mokomos apie mitybą ir kaip paruošti sveiką maistą.© 2025 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Ponia Bouči sakė, kad praėjusiais metais Kambodžoje ji matė šio bendradarbiavimo poveikį padedant moterims ir vaikams. Ji susitiko su 4 metų mergaite, kuriai buvo nustatytas sunkus mitybos nepakankamumas ir ją pradėta gydyti dėl bendruomenės sveikatos priežiūros darbuotojų, kuriuos palaikė „Helen Keller Intl“, įsikišimo.

„[Jos istorija] iš tikrųjų leidžia suprasti, kad vaikų gyvenimai keičiasi, – sakė ponia Bouči, kurios organizacija padeda vaikams ir šeimoms auginti ir valgyti maistingą maistą 20 šalių visoje Azijoje, Afrikoje, Europoje ir JAV. – Jei nebūtų buvusi nustatyta nepakankama šio vaiko mityba, tai galėjo būti pražūtinga šeimai.“

Tą patį galima pasakyti ir apie „Vitamin Angels“ atliktą darbą, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas nėščių moterų, kūdikių ir mažų vaikų mitybos ir sveikatos gerinimui visame pasaulyje.

„Mes maksimaliai sustipriname vieni kitų poveikį, – sakė ponia Séspedes. – Mes išplečiame vieni kitų pajėgumus, išteklius, tinklus ir kompetencijas, kad galėtume viską daryti geriau, nuveikti daugiau, atlikti [tai] plačiau, kad mūsų darbas būtų tvaresnis.“

Ponia Velč, kurios organizacija daugiausia dėmesio skiria besivystančių šalių neturtingų kaimo vietovių namų ūkių pajamoms didinti ir pragyvenimui gerinti, sakė, kad toks bendradarbiavimas su Bažnyčia ir kitais yra „fenomenalus“.

„Mane [šiandien] labiausiai sujaudino Bažnyčios narių dosnumo galia ir kaip smarkiai žmonės rūpinasi ir nori padėti pakeisti kitų gyvenimą – pradedant vaikais, moterimis, o tada plečiantis į šeimas ir bendruomenes, – sakė ponia Velč. – Šiandien mane ne kartą sujaudino iki ašarų, jaučiu didį nuolankumą ir esu dėkinga už šį [bendradarbiavimą] ir už tai, kad žmonės čia taip smarkiai rūpinasi kitais pasaulio žmonėmis.“

„The Hunger Project“ generalinis direktorius Roulandsas Kaoča pabrėžė, kad jų grupė daugiausia dėmesio skiria žmonių maitinimui ir mokymui, kaip pasirūpinti savimi.

„[Galutinis tikslas] iš tikrųjų yra savarankiškumas, – sakė Kaoča. – Bažnyčia stiprina savarankiškumą. „The Hunger Project“ galutinis tikslas, keliamas bendruomenėms, su kuriomis dirbame, yra galimybė būti savarankiškiems ir savo pokyčių šeimininkams ir patiems valdyti procesą siekiant norimo tikslo.“

2023 metais Pirmoji Prezidentūra paprašė Paramos bendrijos vadovauti šiam pasauliniam darbui. Prezidentas Raselas M. Nelsonas yra pasakęs moterims, kad jos turi dievišką dovaną keisti gyvenimą. Jis sakė: „Mane įkvepia jūsų stropumas, dinamiškas vadovavimas ir jūsų gebėjimas įžvelgti poreikį ir jį patenkinti.“

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios nariai tiki, jog reikia laikytis dviejų didžių Gelbėtojo įsakymų: mylėti Dievą ir mylėti savo artimą. Vykdydama šį pavedimą, Bažnyčia siekia padaryti kuo didesnį poveikį, kad jos pastangos laimintų ne tik tuos, kurie gauna pagalbą, bet ir jų šeimas bei bendruomenes. Daugiau informacijos apie Bažnyčios pastangas rūpintis tais, kuriems reikia pagalbos, rasite naujausioje „Caring for Those in Need“ (liet. „Rūpinimasis tais, kuriems reikia pagalbos“) santraukoje.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.