Malaria01_230809_v1.jpeg
Pranešimas spaudai

Jėzaus Kristaus Bažnyčia prisideda prie skiepijimo nauja vakcina nuo maliarijos Afrikoje

Šia vakcina bus paskiepyta beveik 40000 vaikų

2023 m. birželio 15 d. Ispanijoje vykusioje konferencijoje „Pasaulinis vakcinacijos poveikis“ vakcinacijos aljansas GAVI paskelbė, kad Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia skyrė 3 mln. JAV dolerių istorinei maliarijos imunizacijos kampanijai Afrikoje paremti.

Bažnyčios parama sustiprins koordinuotas GAVI, UNICEF, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir kitų organizacijų pastangas įsigyti ir platinti naująją RTS,S vakciną nuo maliarijos. Bažnyčiai padedant, maždaug 39500 Afrikos vaikų gaus keturias dozes, reikalingas imunitetui nuo maliarijos įgyti. Tai dalis didelės, daugiametės kampanijos, kurios tikslas – iki 2025 m. paskiepyti 4,5 mln. vaikų.

„Maliarija tebėra viena mirtiniausių Afrikos ligų, nuo kurios kasmet miršta tūkstančiai mažų vaikų, – kalbėjo Guillaume Grosso, GAVI valstybinio ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo, ryšių su rėmėjais ir kampanijų direktorius. – Gavę gyvybiškai svarbų finansavimą iš tokių rėmėjų kaip Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia ir pradėję naudoti šią vakciną, galėsime padėti apsaugoti daugiau vaikų, kuriems gresia pavojus.“

GAVI duomenimis, 2021 m. Afrikoje nuo maliarijos mirė apie 475000 jaunesnių nei penkerių metų amžiaus vaikų, todėl ji yra didžiausia vaikų žudikė šiame žemyne, tačiau iki šiol nebuvo jokios vakcinos. Vakcina nuo maliarijos kuriama jau daugiau kaip 18 metų. Po sėkmingo bandomojo projekto Ganoje, Kenijoje ir Malavyje, kur šia vakcina buvo paskiepyta apie 1 mln. vaikų, PSO 2021 m. spalį pritarė visuotiniam RTS,S vakcinos naudojimui. Tai pirmoji PSO patvirtinta vakcina nuo maliarijos, o kitos šiuo metu kuriamos.

„Ši labai reikalinga nauja RTS,S vakcina nuo maliarijos padės apsaugoti nuo mirtinos ligos tūkstančius mažų vaikų, – teigė pirmininkaujantis Bažnyčios vyskupas Žeraldas Kozė. – Mums malonu prisidėti prie šios istorinės iniciatyvos.“

RTS,S veikia prieš plasmodium falciparum – mirtiniausią pasaulyje ir labiausiai paplitusį Afrikoje maliarijos parazitą. RTS,S yra pirmoji vakcina, kuri rekomenduojama vaikų nuo maliarijos apsaugai vidutinio ar didelio maliarijos paplitimo teritorijose.

Ganos sveikatos apsaugos ministras ir pastarųjų dienų šventasis Kwaku Agyeman-Manu sakė, kad ši vakcina nuo maliarijos gali nutraukti šalyje ilgus metus dėl šios „baisios ligos“ trukusias kančias.

„Žmonės mano šalies bendruomenėse džiūgauja, o paklausa yra didelė“, – sakė jis.

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia nuo 2011 m. remia vakcinacijos aljansą GAVI. Bažnyčia teikia piniginę paramą žinomiems pasaulinės imunizacijos partneriams, kad jie galėtų įsigyti ir pristatyti vakcinas, stebėti ligas, reaguoti į jų protrūkius, mokyti sveikatos priežiūros darbuotojus ir rengti ligų eliminavimo ir likvidavimo programas. Šių pastangų rezultatas – daugiau imunizuotų vaikų ir mažiau prarastų gyvybių dėl maliarijos, tymų, raudonukės, motinos ir naujagimio stabligės, poliomielito, viduriavimo, plaučių uždegimo, geltonojo drugio ir kitų ligų.

„Imunizacijos programos – tai investicija į žmogiškąjį kapitalą, – teigė Siera Leonės sveikatos apsaugos ministras Austin Demby. – Jos gerina visuomenės sveikatą, darbo našumą ir ilgina gyvenimo trukmę. Tai pradinis įnašas į būsimą ekonominę gerovę.“

„Ši ilgai laukta galimybė skiepyti vaikus nuo maliarijos tikrai padės gelbėti gyvybes, – sakė visuotinė Paramos bendrijos prezidentė Kamilė N. Džonson. – Tai gražus būdas mums prisidėti prie pagalbos teikimo, kaip tai darytų Gelbėtojas.“

Jėzaus Kristaus Bažnyčios humanitarinė veikla

Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia savo humanitarine veikla lengvina kančias, ugdo savarankiškumą ir atveria galimybes tarnavimui. Bažnyčia vadovaujasi Jėzaus Kristaus raginimu pamaitinti alkstantį, pagirdyti ištroškusį, priglausti svetimšalį, aprengti nuogą, aplankyti sergantį ir prislėgtą.

Bažnyčios humanitarinė veikla įmanoma dėl dosnių pastarųjų dienų šventųjų ir tikėjimo draugų aukų bei savanoriškos veiklos. Kasmet savanoriai prie gerovės iniciatyvų prisideda daugiau nei 6 mln. darbo valandų.

Bažnyčia remia pagalbos ir vystymosi projektus daugiau nei 190 šalių bei teritorijų ir teikia pagalbą neatsižvelgdama į rasę, religinius įsitikinimus ar tautybę. Pagalba grindžiama pagrindiniais asmeninės atsakomybės, bendruomenės paramos, savarankiškumo ir tvarumo principais.

Vakcinacijos nuo maliarijos projektą iš dalies finansuoja „LDS Charities Australia“.

Apie vakcinacijos aljansą GAVI

GAVI yra tarptautinė organizacija, įsteigta siekiant pagerinti naujų ir nepakankamai naudojamų vakcinų prieinamumą skurdžiausiose pasaulio šalyse gyvenantiems vaikams. Nuo 2000 m. GAVI padėjo paskiepyti beveik 1 mlrd. vaikų ir taip užkirto kelią daugiau kaip 16 mln. mirčių ateityje.

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.