Naujienos

Europos Sąjungos ir religinių bendruomenių vadovai susitiko Briuselyje

Mormonų vadovai dalyvauja ES susitikime

Vyresnysis Chosė A. Teišeira, Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios Europos krašto prezidentas,  drauge su 18 aukšto rango religinių bendruomenių vadovų šią savaitę dalyvavo susitikime su Europos Sąjungos (ES) vadovais. Tarp religinių vadovų buvo krikščionių, musulmonų, induistų, sikhų ir kitų religijų atstovų iš visos Europos. Visi jie dalyvavo forume „Europos Sąjungos ateitis“.

2014 m. birželio 10 d. susitikimą surengė Europos Komisijos prezidentas Žozė Manuelis Barozas, o pirmininkavo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompėjus ir Europos Parlamento viceprezidentas Lažlo Surjanas. Tai jau dešimtas toks renginys ir į jį pirmą kartą pakviestas Bažnyčios atstovas.

Per susitikimą vyresnysis Teišeira užsiminė, kad norint užtikrinti stabilesnę ir saugesnę Europos ateitį, leidžiant ES įstatymus, svarbų vaidmenį turėtų užimti tikėjimo, šeimos ir religinės laisvės principai.

„Europos ateitis jau išaušo. Ji glūdi mūsų šeimose, kuriose vaikai mokosi gyvenimo pamokų: tiesos, garbės, dorybės, savikontrolės; sužino apie išsilavinimo, sąžiningo darbo, gyvenimo tikslo ir privilegijos gyventi vertę“, – sakė jis.

„Jaučiame neatidėliotiną poreikį stiprinti ES piliečių ryšius ir demokratinius Sąjungos procesus, – sakė prezidentas Barozas. – Tvirtai tikiu, kad aktyvus dalyvavimas bažnyčioje ir religinėse bendruomenėse neabejotinai gali prisidėti prie tokių svarstymų.“

Dalyviai priėmė prezidento Barozo kvietimą apmąstyti šiandienines ES problemas bei galimybes: neatidėliotiną poreikį stiprinti ES piliečių ryšius ir demokratinius Sąjungos procesus; bendras taikos, laisvės, demokratijos ir teisinės valstybės vertybes; moralinę bei politinę pareigą, kurią turi vykdyti ne tik institucijos, bet ir kiekvienas Europos žmogus.

Šiuo metu Europoje gyvena pusė milijono pastarųjų dienų šventųjų.

 

Stiliaus vadovo pastaba:Kai rašysite apie Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, prašome, kad paminėdami ją pirmą kartą vartotumėte pilną jos pavadinimą. Daugiau informacijos apie tai, kaip vartoti Bažnyčios pavadinimą, rasite mūsų stiliaus vadovo puslapyje. »Stiliaus vadovas.